En Sıcak Konular

CHP'de sarsıntılar devam ediyor!

8 Ocak 2013 11:07 tsi
CHP Ankara'da Yenimahalle İlçe örgütü görevden alındı. Çankaya İlçe örgütü içinde görevden alma kararı için imza toplanıyor...

CHP Ankara il Başkanlığı, Yenimahalle İlçe örgütünü görevden aldı. Çankaya İlçe örgütünün de görevden alınması için imza toplanmaya başlandı. İmzaların şimdiden 190'a ulaştığı bildiriliyor. Yenimahalle ilçe yönetiminin "uyumsuzluktan" görevden alındığı açıklanırken, ilçe yönetiminin "4-5 parçaya bölündüğü" ve "sürekli birbirleriyle uğraştıkları" bildirildi. İl yönetiminin yerel seçimler öncesinde 'yenilenme' adına bu kararı aldığı öğrenildi.

Yenimahalle ilçe yönetiminin görevden alınması üzerine tüzük gereği bir ay içinde ilçe kongresine gidilecek. CHP Ankara İl Başkanlığı Yenimahalle ilçe teşkilatını görevden aldı.

Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Yenimahalle ilçe yönetim kurulunun “uyumsuzluk nedeniyle çalışamadığını” ve il yönetim kurulunun oy çokluğu ile aldığı karar sonucunda görevden alındığını bildirdi. Alçın, tüzük gereği bir ay içerisinde ilçe kongresinin yapılacağını, aynı delegasyonla demokratik bir kongre gerçekleştirerek yeni yönetimin belirleneceğini kaydetti.


ÇANKAYA'DA İMZA SAYISI 192

CHP kaynakları, Çankaya'da da benzer bir durumun olduğunu belirterek, ilçe yönetiminin görevden alınmasına ilişkin yaklaşık 6 aydır imza toplanması girişimi olduğunu, imza sayısının hali hazırda 192'ye ulaştığını kaydettiler.
CHP tüzüğüne göre, ilçe teşkilatının görevden alınması için 200 imza toplanması ve bunun 15 gün içinde yönetime iletilmesi gerekiyor. (Ajanslar)

Bu haber 597 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,192 µs