En Sıcak Konular

Gülen'den bir kere daha özür diledi

8 Ocak 2013 10:04 tsi
Gülen cemaatinin tepkisini çeken Ergun Babahan yine özür diledi. ‘’’T ile R harfini karıştırdım, çok sık imla hatası yaparım’’ diyerek yeni bir gerekçe buldu.

Fenerbahçe-Galatasaray şampiyonluk maçı sonrası, kupayı Galatasaray'ın alması üzerine, "Bu kupa Amerika'ya girsin" şeklinde bir tweet atan eski gazeteci Ergun Babahan, Fethullah Gülen’den bir kez daha özür diledi.

Blog sayfasında, ‘’Hocaefendiden özür’’ başlıklı bir yazı kaleme alan Babahan bu kez, T ve R harflerini karıştırdığını öne sürdü ve ‘’İmla hatasıydı. Beni tanıyanlar bunu sıklıkta yaptığımı bilirler. (Girsin)' değil, (Gitsin) demek istedim’’ gerekçesini ileri sürdü.

Babahan’ın tweeti, Gülen cemaati ile şike operasyonu arasında bağlantı kurması nedeniyle cemaat içinde büyük tepki çekmişti. Star ve Today Zaman Gazetesindeki işine son verilen Babahan Gülen cemaatinden sık sık özür diliyor.

Babahan Sabah Gazetesi yöneticisiyken, AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar’ın da aralarında bulunduğu o dönemin 13 ATV ve Sabah çalışanını istifaya zorlamış ve muhabirleri doğu illerine sürgüne göndermişti. Devlet Bahçeli hakkında yazdığı ’’Kaset iddiaları’’ sonrası da ülkücülerin tepkisini çekmişti.

Astsubay olan babası için Karpuzkaldıran askeri kampında General odası ayırtma girişiminde bulunup reddedilen, kayınvalidesini de 29 Ekim törenlerinde şeref tribününde oturtmak isteyen Babahan, terör nedeniyle oğlunun askere gideceği dönem için şimdiden korku yaşadığını yazmış, ancak oğlunun ABD vatandaşı olduğu ortaya çıkmıştı. (Gazeteport)

Bu haber 612 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,683 µs