En Sıcak Konular

19 ilde eğitime kar engeli

8 Ocak 2013 09:38 tsi
Kar yağışı nedeniyle aralarında İstanbul'un da bulunduğu 19 ildeki anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının kesintilerle devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
''Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.''

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı aktarıldı.
 
Yağış çarşambaya kadar sürecek
 
Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) basın toplantısı düzenleyen  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise ''Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre,kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek'' dedi.
 
İDO'dan sefer iptalleri
 
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ'den yapılan açıklamada, saat 07.00'deki Yenikapı - Bandırma hızlı feribot, saat 07.30'daki Bandırma - Yenikapı - Bostancı deniz otobüsü, saat 07.30'daki Bursa - Yenikapı hızlı feribot, saat 07.30'daki Yenikapı - Bursa hızlı feribot, saat 08.00'deki Armutlu - Armutlu Tatil Köyü - Yenikapı - Bostancı deniz otobüsü ile saat 18.30'deki Bandırma - Yenikapı hızlı feribot seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.
 
Bazı illerde eğitime ara
 

Yoğun kar yağışı nedeniyle Muş, Hakkari, Ağrı, Kars, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Sivas, Malatya, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Zonguldak, Nevşehir, Ordu, Van, Düzce ve Bartın'da eğitime ara verildi.

aa


Bu haber 495 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,207 µs