En Sıcak Konular

Kurtulmuş: "Herkesi seferber olmaya davet ediyorum"

29 Aralık 2012 16:40 tsi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Suriye'deki insanlık dramında hiç olmazsa yaraları bir miktar sarmak için elinden gelen bütün gayretle herkesi seferber olmaya davet ediyorum'' dedi.


     Partisinin il danışma meclisi toplantısına katılmak için Adapazarı'na gelen Kurtulmuş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye'de yaşayan insanların Türkiye'de barınması için olağanüstü çaba ortaya koyduğunu söyledi.
     Zulümden kaçan Suriyelilere tanınan imkanların artırılması gerektiğine dikkati çeken Kurtulmuş, ''Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığımızın tertiplemiş olduğu yardım kampanyasına ve diğer sivil toplum kuruluşları ile Kızılay'ın gerçekleştirdiği yardım kampanyalarına bütün yurttaşlarımızı destek olmaya çağırıyoruz. Bu, bir insanlık vazifesidir, bu bir Müslümanlık vazifesidir'' diye konuştu.
     Kış şartları nedeniyle Suriyelilerin çeşitli zorluklar yaşadığını anlatan Kurtulmuş, ''Türk Milleti'nin hamiyetperverliğinin bu soruna büyük destek olacağı kanaatindeyim. Suriye'deki insanlık dramında hiç olmazsa yaraları bir miktar sarmak için elinden gelen bütün gayretle insanları seferber olmaya davet ediyorum'' ifadelerini kullandı.
     Kurtulmuş, asgari ücrete yapılan zamla ilgili düşüncesinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:
     ''Asgari ücrette gelinen nokta gönlümüzün istediği nokta değildir, inşallah daha ileri seviyelerde asgari ücrete Türkiye'nin ulaşacağını ümit ediyoruz. Şu andaki asgari ücreti vergiden arındırılmış hale getirmek herhalde ilk önce yapılacak olan şeydir. Tabii ki bunlar da eldeki bütçe imkanlarıyla ortaya konulabilecek olan şeylerdir. Çok kısa sürede bunun telafi edilmesi hükümetin programları içinde olan bir husustur.''
     Kurtulmuş, ziyaretin ardından partisinin Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlediği il danışma meclisi toplantısına katıldı. 

A.A.Bu haber 668 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,760 µs