En Sıcak Konular

Petrol kuyularını ele geçirdiler

29 Aralık 2012 08:08 tsi
Petrol kuyularını ele geçirdiler Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Deyru'z Zor kentindeki petrol kuyularını ele geçirdiğini bildirdi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), ordu birliklerinin çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda 130 kişinin öldüğünü duyurdu.

SNHR, rejime bağlı ordu birliklerinin başkent Şam'ın Mudamiye, Daraya, Duma, Yermuk, Duma ve Haresta bölgelerine hava destekli düzenlediği operasyonlarda 32 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı.

Örgüt, rejimin saldırılarında, Halep'te 31, Dera'da 20, Humus'ta 11, Deyru'z Zor'da 10, Hama'da 9, İdlib'de 6, Kuneyrta'da 5, Rakka'da 3, Suveyda'da 2 ve Lazkiye'de 1 olmak üzere ülke genelinde 130 kişinin öldüğünü bildirdi.

Bu arada, Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Deyru'z Zor kentindeki petrol kuyularını ele geçirdiğini bildirdi. SRGC, petrol kuyularının ele geçirilmesinden sonra rejime bağlı savaş uçaklarınca bombalandığını ve bölgede iki ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydetti.

Esed güçlerinin ülke genelinde 34'ü savaş uçaklarınca 114 noktaya saldırı düzenlediğini aktaran SRGC, ordu tarafından 3 bölgeye ''varil bombası'' ve Halep'in Safira beldesine ''vakum bombası'' atıldığını açıkladı.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin bazı kentlerde düzenlediği operasyonlarda onlarca silahlı ''terörist''i etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

A.A.Bu haber 1,306 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,546 µs