En Sıcak Konular

Genel Kurul'da araç atışması

16 Aralık 2012 12:48 tsi
TBMM Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmeleri bugün de araç atışması ile başladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti milletvekillerinin devamsızlık yaparak Meclis çalışmalarını engellediğini, toplantı yeter sayısının bulunmadığını söyledi.

Milletvekili Mahmut Tanal, “Maaşlarınızı alırken koşa koşa gelirsiniz.” diye konuştu. Tanal, tahsis edilen araçlar ve kullanılan mazotun üzerinden eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'e yüklendi.

Tanal'dan sonra söz alan Mehmet Ali Şahin, “Sayın Tanal, ismimden de bahsederek kullandığımız yakıt ile ilgili konuyu gündeme getirdi. Ben eski Meclis başkanıyım. Eski Meclis başkanlarına şahsa dayalı araç verilmekte. Ben de bu imkandan yararlanıyorum. Bu konunun gündeme getirilmesini, bu dönem Meclis'e girmiş bir arkadaş olduğunuz için fazla yadırgamadım. Sizin buna benzer davranışlarınızı gündeme getiren, meşhur olmak için söz alan arkadaşlarımız hep oldu. Ama onların hiç biri şu anda Parlamento'da değil.” dedi.

"ARAÇLAR ÇOCUKLARI OKULA GÖTÜRMEK, PAZAR ALIŞVERİŞİ İÇİN KULLANILIYOR"

CHP'li Tanal, tekrar kürsüye gelerek, tahsis edilen araçların çocukları okula götürmek ya da pazar alışverişi yapmak için kullanıldığını savundu. Araçların, Meclis ile ev arasına tahsis edildiğini, ancak yapılan kilometrelere bakıldığında başka işler için de kullanıldığının ortaya çıktığını ileri süren Tanal, “Bu kadar akaryakıtın ev ile Meclis arasında harcanması mümkün değil.” ifadesini kullandı. Ortama uyum sağlama gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen Tanal, “Halkın avukatı-sözcüsü olmak, kamu kaynaklarının bekçisi olmak, sorumluluğumuzun gereğidir. Halkın kaynakları için sorumluluk hissetmezsek, sorgulamazsak buradan gitmemiz gerekir.” şeklinde konuştu. Tanal, yerine geçerken, AK Parti sıralarından atılan laflara ise “Galileo da dünya dönüyor dediğinde herkes karşıydı. Siz de karşı olabilirsiniz.” cevabını verdi.

cihanBu haber 550 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,507 µs