En Sıcak Konular

KCK Kışanak'ı da sorgulamış

11 Aralık 2012 10:25 tsi
KCK’nın Gültan Kışanak ve Belediye Başkanı Selim Sadak'ı sorguladığı iddia edildi.

KCK’nın 21 yaşındaki Siirt alan sorumlusunun talimatıyla BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak ve Belediye Başkanı Selim Sadak'ın Siirt kırsalına götürülerek sorgulandığı öne sürüldü.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında cumartesi günü Siirt, Mardin ve Batman'da düzenlenen KCK operasyonlarında gözaltına alınan, aralarında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da bulunduğu 81 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Bugün adliyeye çıkarılacaklar. Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Belediye Başkanı Selim Sadak'a tam 420 sayfalık soru sorulduğu öğrenildi.

9 ayrı suçlamanın yönetildiği Sadak'ın belediye ihalelerini örgütün yönlendirdiği işadamlarına verdiği iddia edildi.

Sadak'a ayrıca "KCK üyeliği", "KCK talimatı ile eylem organize etmek, protesto gösterileri düzenlemek", "Yakınları dağda olan kişileri belediyede işe almak", Teröristlerin cenazelerine sahip çıkmak, farklı şehirlerdeki cenazeleri Siirt'e getirmek için belediye imkanlarını kullanmak", "Açlık grevlerini organize etmek" suçlamaları yöneltildi.

KONUŞMAK iSTEMEDi

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, Bugün gazetesi'nin "PKK'lı teröristler sizi dağda sorguladı mı" sorusuna danışmanı aracılığıyla cevap verdi.

Kışanak, milletvekilleri ile görüşme halinde olduğunu belirterek "Basın mensuplarıyla şu an görüşmem mümkün değil" dedi.

OY VERMEYENLERİ İŞTEN ATMIŞ

İddialara göre Selim Sadak PKK'nın şehirdeki protesto eylemlerine destek vermeyen kişileri de fişlemiş. Sadak fişlediği bu kişilerle birlikte seçimlerde BDP'ye oy vermeyen kişileri işten atmakla suçlanıyor. Sadak'ın belediye tarafından halktan toplanan emlak ve çöp vergilerini PKK'nın kırsal alandaki yöneticilerine aktardığı da iddia edildi.

Polis Sadak'a paraların aktarılması ile ilgili olarak çok sayıda soru yöneltti. Siirt polisinin düzenlediği operasyonda çok ilginç bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

KCK'nın 21 yaşındaki Siirt Alan Sorumlusu'nun talimatıyla BDPEş Başkanı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak ve Belediye Başkanı Selim Sadak'ın kırsal alanda sorgulandığı belirlendi. Polis Sadak'a bu yönde de çok sayıda soru sordu.Bu haber 607 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,955 µs