En Sıcak Konular

Doğu Anadolu'da 118 köy yolu ulaşıma kapandı

11 Aralık 2012 10:17 tsi
Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Bölgede 118 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.Erzurum'da son üç gün içerisinde 21 hasta, İl Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerince hastanelere ulaştırıldı.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı etkili oluyor.

Bölge illerinden Erzurum ve Ağrı'da 58'er, Kars'ta 2 olmak üzere toplam 118 köy yolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor. Erzurum'da son üç gün içerisinde yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 21 hasta, İl Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerince hastanelere ulaştırıldı.

İl Özel İdaresi Sekreterliği'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kent merkezlerinde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, son ölçümlere göre kar kalınlıkları Palandöken Kayak Merkezi'nde 30, Ağrı'da 23, Kars'ta 17, Erzurum'da 7 ve Ardahan'da 4 santimetre.

Soğuk havayla birlikte kaldırımların buz tuttuğu kent merkezlerinde, belediye ekipleri kar ve buzla mücadele çalışması yapıyor.

Bu arada, bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan'da eksi 14, Kars'ta eksi 13, Ağrı'da eksi 7, Erzurum'da eksi 5, Iğdır'da 0 ve Erzincan'da 3 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan ve Kars'ta 0, Erzurum ve Ağrı'da 2, Erzincan'da 5 ve Iğdır'da 6 derece olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının bölgede etkisini aralıklarla sürdüreceğini bildirdi.

aa

Bu haber 542 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,414 µs