En Sıcak Konular

BDP'li belediyeleri PKK yönetiyor

9 Aralık 2012 18:18 tsi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ''BDP'li belediyelerin hiçbirisini seçilmiş belediye başkanları yönetmiyor. PKK'nın atadığı görevliler yönetiyor'' dedi.

  Destici, Şarkışla ilçesindeki Kızılay Düğün Salonu'nda düzenlenen BBP Şarkışla İlçe Teşkilatı'nın 8. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Sivas ve Şarkışla'nın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

         Büyükşehir yasasına değinen Destici, yasaya çok şiddetli muhalefet ettiklerini, 13 ilin Büyükşehir yapılmasına karşı olmadıklarını ancak yasa taslağının içeriğine karşı olduklarını belirterek, Türkiye'nin eyaletlere bölüneceğini iddia etti.

         Destici, Türkiye'nin özerkliğe gitmesi ve eyaletlere bölünmesi durumunda tüm sorumluluğun Başbakan ve Cumhurbaşkanına ait olacağını savundu.

        

         -BDP'li belediyeler-

        

         BDP'li belediye başkanlarının göreve seçilerek gelmediklerini iddia eden Destici, şöyle konuştu:

         ''Bunu 'muhalefet olsun' diye söylemiyoruz. Ben daha önce de defalarca söyledim. BDP'li belediyelerin hiçbirisini seçilmiş belediye başkanları yönetmiyor. PKK'nın atadığı görevliler yönetiyor. Bu belediyelerin kaynaklarının pek çoğu PKK'ya peşkeş çekiliyor. Şimdi siz bunu bile bile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesini bir iken üçe çıkarıyorsanız, kadrosunu bir iken beşe çıkarıyorsanız, bu PKK'ya destek vermek değil de nedir Allah aşkına? Bunu bana çıkıp birisi açıklasın. Bölgeyi tamamen PKK'nın, KCK'nın kontrolüne bırakacaklar.''

         İdam cezasının geri getirilmesini de isteyen Destici, küçük yaşta kaçırılarak tecavüz edilen ve ardından öldürülen kız çocuklarının faillerinin mutlaka idam edilmesi gerektiğini savundu.

         Kongreye, Eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile kız kardeşleri Maviş Ocak ve Naziye Soysal da katıldı.

 Bu haber 751 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,510 µs