En Sıcak Konular

Kışanak, Erdoğan'ı Esed ve Saddam'la eleştirdi

9 Aralık 2012 14:43 tsi
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Siirt Mardin ve Batman'da yapılan KCK operasyonu ve yapılan gözaltıları eleştirdi.

Kışanak, bu 3 ilde demokrasiye ve barışa sahip çıkan herkesin gözaltına alındığını ve bu operasyonun halkın iradesine yönelik AK Parti'nin darbeci zihniyetiyle bir göz altılarla siyasi darbe operasyonu yapıldığını savundu.

BDP Siirt İl Teşkilatı'nda KCK operasyonları konusunda bir açıklama yapan Gültan Kışanak, insanların gönüllerini kazanmadan hiçbir seçimin kazanılamayacağını, insanların gönüllerinde her gün yeni bir yara açarak kaybetmeye, bir adım daha yaklaştığını iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Kışanak, “ Sokaklarda bu gün belki eylem etkinlik sayısını azaltabilirsin, ancak senin bu faşizan uygulamaların sonucunda insanların yüreğindeki tepkiyi öfkeyi her geçen daha da büyütüyorsun. Senin gerçek yüzünü her gün insanlar daha fazla görüyor. Bu faşizan uygulamalara bu despotik otoriter baskıcı yönetim anlayışına bu halk hiç bir zaman boyun eğmedi, bu günde eğmeyecek. Bunu darbecilere sorabilirsin. Bunu Kenan Evren'e sorabilirsin, bunu Doğan Güreş'e sorabilirsin, bunu Tansu Çiller'e sorabilirsin.” dedi.

Bütün darbelere karşı onurlu bir mücadele yürüttüğünü kaydeden Kışanak, “Bu ülkede Kürt halkı temel hak ve özgürlüklerini kazanma konusunda bu ülkenin eşit yurttaşları olarak yaşama konusunda, bu kadar ağır bedeller ödeyerek bu günlere kadar gelmişse, bu gün onu tersine çevirmek isteyenlere de pabuç bırakmayacak kadar güçlü ve kararlıdır. Kürt halkının yönetime katılma isteği, özerk yönetim isteği, ana dilde sınırsız konuşma isteği, ana dilin önündeki bütün engelleri kaldırma yönünde yürüttüğü mücadelesi bu güne kadar bütün diktatörlüklere bütün faşizan yönetim anlayışlarını berhava ederek her günü tek tek aşarak bu günlere gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Ortadoğu'daki gelişmelere değinen Kışanak, Saddam ve Esed'i örnek vererek halkın iradesine karşı hiç kimsenin duramayacağını söyledi.

cihan

Bu haber 547 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,162 µs