En Sıcak Konular

Samaras: Papadopulos, yolumuzu aydınlatıyor

9 Aralık 2012 14:15 tsi
Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, ekonomik kriz sebebiyle zor günler geçiren Yunanistan ve Kıbrıs (Rum) için eski Cumhurbaşkanı Tasos Papadopulos'un yollarını aydınlattığını söyledi.

Güney Kıbrıs'a iki günlük bir ziyaret gerçekleştiren Samaras, Yunanistan ve Kıbrıs (Rum) halklarının zor bir dönemden geçtikleri şu anda sembollere ihtiyaç duyduklarını bu anlamda 4 yıl önce hayatını kaybeden eski Cumhurbaşkanı Tasos Papadopulos'un ruh ve adımlarını aydınlattığını söyledi.

Güney Kıbrıs'ta eski Cumhurbaşkanı Tasos Papadopulos'u anma programına katılan Yunan Başbakan Samaras, bugün yaptığı konuşmada Annan Planı'nın reddinde başrol oynayan Papadopulos'a övgüler yağdırdı. Papadopulos'u "Adı ulusal bir sermaye olan Hellenizmin sembolü" olarak tanımlayan Samaras, bugünkü ekonomik krize işaret etti. Samaras, borç ve bir sonraki taksitten soyutlanmış olarak yaşama adına onurun herkes için öncelik olduğunu belirtti.

Bu zor yıllarda "Hellenizm, liderlere ihtiyaç duyuyor. Buna iyi bir örnek olan Tasos Papadopulos adımlarımızı aydınlatıyor." diyen Samaras, 2004 yılında Papadopulos liderliğindeki Rum kesimi tarafından reddedilen Annan Planı'nı sebebiyle bazılarının Kıbrıs'ı cezalandırmak istediklerini söyledi. Papadopulos'un "devlet olarak aldığımı topluluk olarak teslim etmeyeceğim" sözlerini hatırlatan Yunan Başbakan, Papadopulos'un bütün Yunanlar hesabına konuştuğunu savundu.

cihan

Bu haber 748 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,608 µs