En Sıcak Konular

Füzeler Almanya'dan, komutan ABD'den

1 Aralık 2012 12:17 tsi
Füzeler Almanya'dan, komutan ABD'den NATO'nun Türkiye-Suriye sınırına göndereceği Patriot füzeleri Almanya'da tartışılmaya devam ediyor. Almanya'dan gönderilecek "Patriot"ların Almanya'daki NATO üssü Ramstein'dan gönderileceği belirtildi.

Alman Der Spiegel dergisinin internet sitesindeki habere göre, NATO'nun Türkiye-Suriye sınırına yerleştirmeyi planladığı Patriot füze savunma sisteminin, Almanya'nın Ramstein üssünden gönderileceği belirtildi.

Haberde, NATO'nun Patriot füze savunma sistemiyle ilgili kararını çok yakında vereceği vurgulandı.

NATO dışişleri bakanlarının önümüzdeki salı günü Belçika'nın başkenti Brüksel'de Patriot'ların Türkiye'ye gönderilmesini müzakere etmek için bir araya gelecekleri belirtildi.

NATO dışişleri bakanları toplantısından iki gün sonra ise, konunun Almanya'da Federal Meclis'te görüşüleceği ileri sürüldü.

Haberde, NATO ve Alman Federal Meclisi'nin Türkiye'ye Patriot füze savunma sisteminin yerleştirmesine onay vermesi halinde, sevkiyatın nereden yapılacağının da şimdiden belli olduğu belirtildi.

ÜSSÜN KOMUTANI ABD'Lİ GENERAL
Almanya'daki füzeler Ramstein'daki NATO üssünde Türkiye'ye gönderilecek. NATO'nun Avrupa Hava Savunma Komutanlığı, Almanya'nın Ramstein kentinde bulunuyor.

Üssün komutanlığını ABD'li general Philip M. Breedlove üstleniyor. ABD'li general Breedlove, NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı Oramiral James G. Stavridis'e bağlı görev yapıyor.

'TETİK NATO'DA OLACAK'
Türkiye'ye yerleştirilmesi planlanan Patriot füzeleriyle ilgili bir açıklama da dün NATO sözcüsü Oana Lungescu'dan geldi. Lungescu, "Füzelerin tetiği NATO'da olacak" dedi.

Türkiye'ye gönderilmesi planlanan bir Patriot bataryasının üzerinde 8 adet füze bulunuyor. Her bir batarya için konusunda uzman 85 asker görevli. 

NTVBu haber 912 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,184 µs