En Sıcak Konular

Milli Savunma Bakanı,aşure iftarına katıldı

24 Kasım 2012 23:59 tsi
Programı nedeniyle Sivas'ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Muharrem ayı nedeniyle cemevinde verilen aşure iftarına katıldı.Lokma duası ve iftar programının ardından konuşan Bakan Yılmaz, "Peygamberimizin, Hüseyin bendendir, ben Hüseyindenim, kim cennette gençlerin efendisini görmek istiyorsa, Hz. Hüseyin'e baksın." dediğini hatırlatarak, 'Allah ayeti kerimesinde derki; Ehlibeyt, Allah sizden kiri günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister'. Bizim inancımız o dur ki Ehlibeyt temizdir. Kim onun yolunu takip ederse onlarda temizdir. Hz. Hüseyin Kufelilere yazdığı mektupta şunları söyler: 'Kitabullaha amil olmayan adalet terazisini elinde tutmayan hak ve gerçek dine göre hareket etmeyen nefsini Allah'a bağlamayan kişi gerçek manada imam da olamaz, önder de olamaz'. O halde bizim yapmamız gereken şey, Hz. Hüseyin'in yolundayız diyorsak, Allah'ın kitabını esas alacağız. Adalet terazisini elimizden bırakmayacağız. Hak ve gerçek dine göre hareket edeceğiz. Nefsimizi Allah'a bağlayacağız ki işte o zaman biz Hüseyniyiz diyeceğiz. Bu duygular içinde başta şehitler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimiz rahmetle anıyorum."dedi.

Bakan Yılmaz daha sonra iftar sonrası cemevinde düzenlenen matem cemine katıldı. Muharrem ayının 10'ununda Hz Hüseyin'in şehit edilişinin anlatıldığı ceme katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Deyişlerle Hz Hüseyin'e ağıtların yakıldığı cemde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

Yılmaz, daha sonra Sivas'ta yapımı devam eden Çağrı Merkezi inşaatını gezdi.

Öte yandan Bakan İsmet Yılmaz cemevi ziyareti öncesi de Yıldız Beldesinde Okul ve Sağlık Merkezi açılışlarını gerçekleştirdi. Programa Vali Zübeyir Kemelek, Milletvekilleri Ali Turan, Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.Bu haber 602 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,220 µs