En Sıcak Konular

'Cumhuriyet'e Türk milleti sahip çıkacaktır'

10 Kasım 2012 12:08 tsi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı

.

Bahçeli, mesajında, "Gazi Mustafa Kemal'in en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti farklı yöntemlerle yıkılmak ve parçalanmak isteniyorsa da, bu emanetin asıl varisi olan Türk milleti buna inşallah izin vermeyecektir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 74. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 74. vefat yıl dönümünde saygı ve özlemle yâd ettiklerini ifade eden Bahçeli, "Dünyaya gözlerini Selanik'te açan ve daha sonra vatan topraklarının umut meşalesi olarak Türk milletinin önüne düşen bu büyük komutan, devlet ve siyaset insanının hatıraları hepimizin emanetindedir." sözlerini kaydetti.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk; muhteviyatlı fikirleriyle, hayata geçirdiği eserleriyle ve milletimize bıraktığı milli ve manevi miraslarıyla gönlümüzde ilelebet payidar kalacaktır." diyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Onun en belirgin vasfı meşruiyete bağlılığı, Türk milletine duyduğu sevgi ve sadakatidir. Bununla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk tarihine yön ve yol çizen eşsiz isimlerden birisi olarak milletimizin iftiharları arasında yer almıştır. Kendisinin önem, değer ve büyüklüğü; karşısına dikilen güçlüklerle mücadele ederken göstermiş olduğu irade, cesaret, kararlılık ve enerjide gizlidir."

"KÖKSÜZ, KİMLİKSİZ ZİHNİYET, ALDIĞI VEKALETİ LAYIKIYLA YERİNE GETİREMİYOR"

Bahçeli mesajında gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. TBMM'de görüşülmekte olan Büyükşehir Kanun Tasarısı'nı eleştiren Bahçeli, "Aziz Atatürk'ün bıraktığı hatıraların inkârı, Cumhuriyet'in devamlılığına darbe ve milli devlet yapımıza düpedüz mütecaviz bir tavır olarak dikkat çekmektedir. Milli olan kavram ve kurumlara ileri düzeyde alerji duyan bugünkü köksüz ve kimliksiz zihniyetin, aldığı millet vekâletini layıkıyla yerine getirmediği ve Türkiye'yi içerden eritmek için elinden ne geliyorsa yaptığı bariz olarak fark edilmektedir." ifadelerini kullandı.

"GAZİ ATATÜRK MİLLETİN GÖNLÜNDE FİKİR VE ESERLERİ İLE VAR OLACAKTIR"

Milli bayramları sabote eden yönetim anlayışının, 10 Kasım anma törenlerine de soğuk ve mesafeli yaklaşmasının taşıdığı art niyeti göstermesi bakımından son derece anlamlı olduğuna dikkat çeken Bahçeli, şöyle devam etti: "Şurası unutulmamalıdır ki, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin gönlünde fikir ve eserleriyle her daim var olacaktır. Bu duygularla vefatının 74. seneyi devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyor, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

(CİHAN)Bu haber 708 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,202 µs