En Sıcak Konular

Kongrede 3 aday yarışacak

4 Kasım 2012 11:26 tsi
Kongrede 3 aday yarışacak MHP kongresinde genel başkanlık için üç aday yarışacak...

9 maddelik milli mutabakat önerdi
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 9 maddelik milli mutabakat metni açıkladı.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara Spor Salonu'ndaki 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda, AK Parti'nin, MHP'nin ''2023 projesini taklit ettiğini ve tüm uyarılarına rağmen bundan vazgeçmediğini'' savundu.
 
Başbakanın 2071 hedefinin tamamen aldatmaca olduğunu ve asıl manasından uzak kaldığını öne süren Bahçeli, ''Bu gidişle Malazgirt Zaferi'nin bininci yıl dönümünde Anadolu'da Türk milleti kalmayacaktır. Başbakanın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. Başbakanın 2071 hedefinde Türk yoktur, Türk vatanı da yoktur'' diye konuştu.
 
Bahçeli, ''Ülkü ve gayemiz; son yurdumuzda devlet kurmamızın bininci yıl dönümü olan 2077'de,Türkiye'nin dünyaya yön ve nizam veren, siyasi, ekonomik ve kültür alanında rakipsiz bir kutup başı haline gelmesidir'' dedi.
 
Okyanus ötesine tutunmadan
 
Düşüncelerinden ayrılmadan, ''okyanus ötesine tutunmadan'' Türk milletinin iktidarını kuracaklarını mutlaka ispatlayacaklarını belirten Bahçeli, ''Ülkücü Cumhurbaşkanı, ülkücü Başbakan, ülkücü Meclis Başkanının aynı anda bulunması ve eşgüdüm halinde çalışması hayal değildir'' diye konuştu.
 
Kürt sorunu yok
 
''Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Tarihsel süreç içinde Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar ve bölücülük kalkışması vardır'' değerlendirmesinde bulunan Devlet Bahçeli, ''böyle giderse, İmralı canisinin önce ev hapsine alınmasının, sonra serbest kalmasının gündeme geleceğini'' öne sürdü.
 
9 maddelik milli mutabakat metni
 
Milli mutabakatın herkes tarafından bilinmesini istediğini belirten Bahçeli, daha sonra 9 maddelik metni açıkladı. Bahçeli'nin açıkladığı milli mutabakat metni şöyle:
1- Türkiye devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa, teröre ve AKP’ye de teslim edilmeyecektir.
2- Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir, ülkesi ve milleti bir ve bütündür.
3- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekûn büyük Türk milletidir.
4- Türkiye Cumhuriyet Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes; ırk, dil, din ve mezhep farklılığına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.
Milli varlığımızın temeli bu mensubiyet şuuru ve milli birlik ruhudur ve Türklük üst ve vazgeçilmez kimliğimizdir.
5- Türk milletine yeni kimlik ve isim arayışları, yeni vatandaşlık icatları boş ve nafile faaliyetler olarak kalmaya her zaman mahkûmdur.
6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır. Unutulmasın ki Türkiye asla Türk milletsiz olamayacaktır.
7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve büyük Türk milletinin varlığına Türk milliyetçileri bir, iri ve diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacak ve kabus rüyaları gerçekleşmeyecektir.
8- Bu yüzden, milliyetçi-ülkücü hareketin, hain emeller karşısında sessiz, duyarsız, tepkisiz ve hareketsiz kalması asla düşünülemeyecektir.
9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir ve bunun için haykırarak diyoruz ki Türk Milleti Sensiz Asla.
 
Bin 216 delege katıldı
 
Toplam bin 216 delegenin katıldığı belirtilen kurultayda Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş seçildi.
 
Kurultayda MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu başkanlığında bir heyet, Anıtkabir ve Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyaret etmek üzere görevlendirildi.

MHP kongresinde genel başkanlık için üç aday yarışacak

MHP 10. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanı Tuğrul Türkeş, Devlet Bahçeli, Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkanlık adaylığına hak kazandıklarını açıkladı.

MHP’nin 10. Olağan Genel Kurulu, Arena Spor Salonu'nda devam ediyor. Divan Başkanı Tuğrul Türkeş, genel kurulda 3 genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Türkeş, “Birincisi hali hazırdaki Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli. Kendisi 401 üst kurul delegesinin imzası ile genel başkanlığa aday gösterildi. Trabzon Milletvekilimiz Koray Aydın, 72 üst kurul delegesi kendisini teklif etmiştir. 40 delegenin üzerinde olduğu için genel başkan adaylığına hak kazanmıştır. Üçüncü adayımız uzun yıllar İzmir İl Başkanlığı görevini yürüten, Müsavat Dervişoğlu Bey’dir. Kendisi 43 üst kurul delegemizin imzasını alarak genel başkan adaylığına hak kazandı.” diye konuştu.


aa - cihanBu haber 789 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,737 µs