En Sıcak Konular

Kılıdaroğlu: Hiçbir güç bizi alıkoyamaz

28 Ekim 2012 20:16 tsi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ''Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar, 'hiçbir güç bizi Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktan alıkoyamaz'"dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar, halkla beraber elimizde bayrak, Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz'' dedi.

Partisinin İzmit İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen Cumhuriyet Şöleni'ne katılmak üzere Kocaeli'ye gelen Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Kocaeli Şubesi önünde başlayan meşaleli yürüyüşe katıldı.

Yoğun ilgi nedeniyle yaklaşık 100 metre yürüyebilen Kılıçdaroğlu, Perşembe Pazarı'ndaki şenlik alanına partisinin otobüsüyle ulaştı.

Alanda partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, ''Buraya Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaya geldik'' diyerek, ''Baskı kuruyorlar, 'bayramı ancak bizim istediğimiz koşullarda kutlayabilirsiniz' diyorlar'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, baskılara karşılık kendilerinin de 29 Ekim'in en büyük bayram olduğunu, bayramı kutlamaya tek yetkili organın Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşları olduğunu söylediklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Size inanıyorum ve güveniyorum. İnandığım ve güvendiğim için buradayım. Yarın 29 Ekim, Ankara'dayım, Ankara'da olacağım. Elimde bir bayrak yurttaşlarım arasında olacağım. Deniyor ki, 'İstihbarat aldık, olaylar çıkacakmış, dolayısıyla töreni yapmayacaksınız'. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar, halkla beraber elimizde bayrak, Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz.''

''HİÇ BİR GÜÇ BİZİ CUMHURİYET BAYRAMIMIZI KUTLAMAKTAN ALIKOYAMAZ''

İzmit'teki genç arkadaşlarının Ankara'daki törene katılmak istediğini ancak partililerin valiliğin otobüsleri durdurduğunu söylediğini anlatan Kılıçdaroğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca'ya şöyle seslendi:

''Cumhuriyetin, devletin valisiysen yasakçı düşünceden vazgeç. Yoksa bunun hesabını elbet bir gün soracağız. Hiçbir güç bizi Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktan alıkoyamaz. Bayramı doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde hiçbir güç engellemeyecek. Türkiye'nin bütün alanlarında, topraklarında bayramı hep beraber, bir yürek olarak kutlayacağız.'' .

Otobüsle yolda gelirken genç bir kadının ''Selam olsun'' dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ben söyleyeceğim, lütfen tekrar edin. İzmit'ten, Ankara'ya, Hakkari'ye, Diyarbakır'a, Mardin'e, Rize'ye, Trabzon'a, Sinop'a, Samsun'a, Zonguldak'a, İzmir'e, Manisa'ya, Çankırı'ya, Çorum'a, Antalya'ya selam olsun. Selam olsun Türkiye'ye'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından sanatçı Zülfü Livaneli konser verdi.

A.A.Bu haber 586 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,323 µs