En Sıcak Konular

Cemil Çiçek'ten 29 Ekim mesajı

28 Ekim 2012 14:26 tsi
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, bir kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, cumhuriyetin, milletin özlemlerinin, hayallerinin ve büyük ideallerinin bir eseri olduğunu söyledi.

Cemil Çiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Cumhuriyetin, daima daha kalkınmış, gelişmiş ve demokrasisi gelişmiş bir ülke olmayı hedeflediğini belirten Çiçek, "Ülkemiz de demokrasiyle gelişmiş güçlenmiş ve modern devletler safında yer almıştır. İyi işleyen ve kurumsallaşmış demokrasi en büyük kazanımımızdır. Demokrasimizi daha ileri taşımak, anayasadan siyasi ve sosyal nedenlerden kaynaklanan eksiklikleri gidermek temel amacımız olmalıdır." dedi.

Türkiye'nin cumhuriyetin 100. yılında dünyanın gelişmiş 10 ekonomisi içerisinde yer almak istediğini belirten Çiçek, "Bu hedef doğrultusunda, çocuklarımızın eğitimi, demokrasimizin gelişimi ve ekonomik büyümenin sürdürülebilmesi önemlidir. Türkiye sahip olduğu büyük tarihi ve kültürel zenginliklerle ve cumhuriyetimizle getirdiğimiz deneyimlerle yüzüncü yıl hedefini gerçekleştirecektir." dedi.

İç barışı bozmaya, birlik ve beraberliği zaafa uğratmaya çalışan terörü sona erdirmek için çalıştıklarını vurgulayan Çiçek, şunları kaydetti: "Terörle mücadele ederken şehitler vermemiz hepimizi derinden yaralamakta. Türkiye terörü yenecek, iç barışını ve gücünü zaafa uğratmayacaktır. Terörün sona erdirilmesi için siyasetçiden sivil toplum örgütlerine, herkesin daha sorumlu ve duyarlı davranması gerekmekte. Terör sorununu halletmiş ve iç barışını sağlamış Türkiye daha güçlü ve müreffeh bir ülke olacaktır. Başta milli mücadelemizin önderi cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Tüm milletimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

CihanBu haber 637 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,919 µs