En Sıcak Konular

Gazze hükümeti, İsrail'i BM'ye şikayet edecek

25 Ekim 2012 07:06 tsi
Gazze hükümeti, sivillere yönelik düzenlediği saldırılardan dolayı İsrail'i Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayet edeceğini belirtti.         Gazze hükümeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''Hükümetimiz, Gazze'ye yönelik son saatlerde artan İsrail saldırılarını kınamakta ve saldırının sonuçlarından endişe etmektedir. Halkımıza karşı yapılan saldırının açıklığa kavuşturulması ve saldırılarını derhal durdurması için İsrail'i Birleşmiş Milletler'e şikayet edeceğiz'' denildi.

         İsrail'in Gazze'nin farklı bölgelerine son bir gün içinde düzenlediği saldırılarda 4 Filistinli hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralamıştı.

         Öte yandan Hamas'ın silahlı kanadı İzzettin Kassam Tugayları ve en-Nasır Selahattin Sancakları da yayınladıkları ortak bildiride, İsrail hedeflerine füze saldırısında bulunduklarını açıklamıştı.

         İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak da, ''Hamas'ın ateş etmekten hiç vazgeçmediğini'' iddia ederek, ''Hamas şiddetli darbelere maruz kalacak'' tehdidinde bulunmuştu.

         Filistin İnsan Hakları Merkezi Müdürü Raci es-Surani ise, ''Filistin'de BM'ye resmen şikayette bulunma yetkisi, Filistin Kurtuluş Örgütü'ne aittir, çünkü o Filistin halkını temsil etme ve savunma velayetine sahiptir'' dedi.

         Surani, herhangi bir Filistin kuruluşunun Birleşmiş Milletler'e mektup gönderebileceğini, ancak BM'nin muhatap olarak Filistin Kurtuluş Örgütü'nü alacağını ifade etti.Bu haber 627 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,860 µs