En Sıcak Konular

Ergene Nehri'nde su seviyesi yükseldi

24 Ekim 2012 19:07 tsi
Ergene Nehri'nde su seviyesinin yükselmesi nedeniyle Çorlu ilçesine bağlı Kırkgöz köyündeki bazı vatandaşlar, evlerinden tahliye edildi.

Yaklaşık 2 bin nüfusu bulunan, 600 haneli Kırkgöz köyünün yanından geçen Ergene Nehri'nin su seviyesi, son günlerde bölgede etkili olan sağanak nedeniyle yükseldi.

Yükselen suyun nehirle köy merkezi arasındaki tarlaları da kaplayarak yerleşim yerine yaklaşması üzerine, köydeki bazı evlerde kalan vatandaşlar ile ahırlardaki hayvanlar yüksek kesimlere çıkarıldı.

Kırkgöz köyüne incelemelerde bulunan Marmaracık Belediye Başkanı Hüseyin Bulut AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede son günlerde yaşanan yoğun sağanak nedeniyle bir çok köyde olumsuzluklar yaşandığını belirterek, bazı köylerde yaşanan su sıkıntısı dolayısıyla belediye ekiplerince su takviyesi yapıldığını bildirdi.

Ergene Nehri sularının yükselmesi nedeniyle evlerdeki vatandaşlarla ahırlardaki hayvanların tahliye edildiğini ifade eden Bulut, ''Şu an, tarlalardan başka bir zarar görünmüyor ancak gerekli tedbirleri de aldık'' şeklinde konuştu.

Köy Muhtarı Kani Arık da ''Bu nehir Kırkgöz köyü kurulduğundan bu yana ilk defa bu kadar yükseldi ve evlere yaklaştı. Bir çok tarla sular altında kaldı. Bunun yanında, nehre yakın evlerdeki vatandaşlarımızı ve ahırlardaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanları daha yüksek kesimlere tahliye ederek yaşanması muhtemel can kayıplarının önüne geçtik'' dedi.
 

Bu haber 623 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,456 µs