En Sıcak Konular

Arınç: Şiddetin temelinde inkar var

5 Ekim 2012 21:36 tsi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bugünkü anarşinin ve şiddetin temelinde red ve inkar politikaları yatıyor" dedi.

Beraberinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti milletvekilleri ile açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Arınç, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, başka yerlerde siyaset yaparken insanların rahat olduğunu, baskı ve tehdit altında kalmadığını ancak Diyarbakır'da bunun farklı olduğunu söyledi.

Arınç, siyaset ve demokrasinin hiç bir zaman zorbalığı kabul etmediğini, şiddetle silahla hiç bir doğru yere varılamayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Kaybeden milletimiz oldu. Nereden olursa olsun insanımızı, evlatlarımızı kaybettik. Bu evlatlarımızın içerisinde şu veya bu şekilde dağa çıkanlar da var, şu veya bu şekilde onların karşısında silahla veya başka bir şekilde kendini savunanlar da var. Biz bu acıları bundan sonra yaşamamalıyız.

İnkar ret politikalarını ortadan kaldırdık. Eskiden 'Bu ülkede Kürt yoktur' deniyordu. Biz 'Bu ülkede bin yıldır Kürt kardeşlerimiz var' dedik. Kürtçe konuşmak yasaktı.

'Hayır herkes dilini öğrenecek, dilini konuşacak hükümet onlara yardımcı olacak' dedik. Bunlar bir insanın kimliğini ifade etmesi için gerekli şeyler. Bunun için parti kurmaya, hükümete beyanname yazmaya gerek yok.

İnkar politikalarından hesap soruyoruz

Allah'ın insanlara tanıdığı hakları biz kendi cebimizden vermiyoruz ki. 'Ben şu kimliğimle yaşayacağım ve bunu ifade edeceğim' diyen birisine karşı 'Hayır sen yoksun, aslında sen filansın' diye ret ettiniz de ne oldu? Bugünkü anarşinin ve şiddetin temelinde bu red ve inkar politikaları yatıyor. Bu ülkede darbeler yapanların ortaya koyduğu inkar politikalarından AK Parti hesap soruyor. Bu bizim milletimize verdiğimiz sözdür.''

Terörle mücadele devam edecek

Arınç, ''Eğer terör devam edecekse, eğer örgüt silah bırakmayacaksa, eylemlerine devam edecekse, sadece asker polis değil, kadın, çocuk, erkek masum, zavallı insanları öldürmeye devam edecekse bilin ki terörle mücadele, teröristle mücadelede devam edecektir'' dedi.
 
aa


Bu haber 609 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,048 µs