En Sıcak Konular

Tataristan: Türkiye ile kenetlendik

5 Ekim 2012 17:03 tsi
Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Türkiye ile Tataristan arasında ilişkilerin her geçen gün arttığını belirterek, "Sizi yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Biz birbirimize kenetlendik." dedi.

Bir dizi ziyaret ve görüşme için geldiği Bursa'da, Vali Şahabettin Harput'u makamında ziyaret eden Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, valilik şeref defterini imzaladı. Vali Harput, "Kendilerinin, çok kısa sürecek ziyaret esnasında çok önemli görüşmeler yapacağız. Bursa ile Tataristan arasında, başta otomotiv olmak üzere başka sektörlerde de çok önemli görüşmeler yapılacak. Zaten 4 milyon nüfuslu Tataristan'da yaşayan insanlar bizim kardeşimiz. Bursa ile ilişkisi ile bu ilişkiler daha da güçlenecek. Bursa'da da 3 milyon Tatar var. Bursa'da kardeşleri var. Bunu unutmamalı. Ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Türkiye ile Tataristan arasında güzel ilişkilerin olduğunu vurgulayan Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, şunları kaydetti: "Biz Türkiye ile birbirimizle kenetliyiz. Bursa'yı, tarihi ve her bakımdan eşsiz, güzel bir şehir olarak biliyoruz. Bursa, Türkiye'nin gelişmesine önemli katkı koyan bir şehir. Biz de Bursa iş dünyasını ülkemize bekliyoruz. Türkiye ile Tataristan arasında iş dünyasında önemli gelişmeler var. Bursa'da ciddi ve önemli görüşmelerimiz olacak. Kazakistan'dan 40'a yakın iş adamı geldi. Bursa'da yapacağımız ilişkilerle güzel sonuçlara varmak istiyoruz. Türkiye ile Tataristan arasında ilişkiler her geçen gün artıyor. Sizi yanımızda görmekten memnun olacağız."

Vali Harput, Tatar Cumhurbaşkanına İznik çinisi hediye ederken, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Vali Harput'a Kazan'ın sembolünü hediye etti.

chaBu haber 777 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,339 µs