En Sıcak Konular

'PKK bizim için de sorun'

29 Eylül 2012 07:38 tsi
'PKK bizim için de sorun' ABD'den önemli açıklama: "PKK tehdidine karşı Türkiye'ye destek vermede, Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz"

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, "PKK sorunu sadece Türkiye için değil, bizim için de bir sorun. PKK'yı, mücadele edilmesi gereken bir terör örgütü olarak görüyoruz ve PKK tehdidine karşı Türkiye'ye destek vermede, Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz" dedi.

New York'tak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gordon, bir soru üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton arasındaki görüşmede, süre darlığı nedeniyle 'askeri yardımlar ya da insansız hava aracı' konularının gündeme gelmediğini belirterek şöyle konuştu: "Bildiğiniz gibi, ABD, PKK sorununda Türkiye'nin güçlü bir şekilde yanında yer almaktadır. PKK sorunu sadece Türkiye için değil, bizim için de bir sorun. PKK'yı, mücadele edilmesi gereken bir terör örgütü olarak görüyoruz ve PKK tehdidine karşı Türkiye'ye destek vermede, Türkiye ile çok yakın çalışıyoruz" diye konuştu.
KIBRIS'TA KAZAN KAZAN
Gordon, Kıbrıs Rum kesimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli ile görüşmesiyle ilgili soruları da yanıtlarken, Kıbrıs'ta görüşme sürecinin devam ettirilmesi için ABD'nin elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu belirterek "Bunun iki taraf için de ne kadar 'kazan-kazan' durumu yaratacağını söylememe herhalde gerek yok" diye konuştu. Bu haber 745 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,105 µs