En Sıcak Konular

CHP gençliğine TGB modeli

23 Eylül 2012 09:48 tsi
Yerel seçimler öncesi CHP’nin üyelik yapısı ve sandık görevlilerinin profiline ilişkin rapor hazırlandı.

Kayıtlı 1 milyon 8 bin 495 üyenin yaş ortalaması 46.9 çıkarken, gençlerin oranı 12.9’da kaldı. Bazı bölgelerde ise hiç üye çıkmadı.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin tarafından hazırlanan “parti örgütü ve örgüt yönetimleri” raporunda, partinin üyelik yapısı ve sandık görevlilerinin profiline ilişkin önemli saptamalar yapılırken, güncellenen üyelik bilgilerine göne yeni CHP’nin yaş ortalaması 46.9 oldu.
 
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil koordinasyonunda güncellenen üyelik bilgileri, yeni CHP’nin yaş ortalamasını ortaya çıkardı. Güncellenen parti kütüğüne göre, CHP’nin 1 milyon 8 bin 495 üyesi bulunuyor.
 
Üyelerin 282 bin 741’i (yüzde 28’i) kadın üyelerden, 129 bin 999’u (yüzde 12,9’u ) genç üyelerden oluşuyor. Üyelerin yaş ortalaması da 46.9 oldu. Kadın üyelerin yaş ortalaması 46.1, genç üyelerin ise 26.1 olarak gerçekleşti.
 
ÜYE BULUN TALİMATI

Adnan Keskin’in hazırladığı “Parti örgütü ve örgüt yönetimleri” raporunda ise CHP’nin oy aldığı ancak üyesinin olmadığı yerleşim yerleri ile ilgili olarak il ve ilçe başkanlıklarının sürekli uyarıldığı belirtilirken, yeni üye kampanyası başlatıldığı belirtildi. 36 ilçede, CHP’nin üye sayısının sadece 3 ile 49 arasında değişmesi dikkat çekti. CHP, özellikle Ağrı, Çankırı, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane,Hakkâri, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Muş, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ve Van’da örgütlere yeni üye kazandırın talimatı verdi.
 
GÖREVLİLER BİLİNÇSİZ
 
CHP’ninoy aldığı bazı yerleşim alanlarında, partiye kayıtlı üyelerin bulunmadığı belirtilerek, “Partimiz açısından önemli bir eksikliktir” denilen raporda, sandık görevlilerine ilişkin tespitler de dikkat çekti. Raporda, “Seçim sandıklarındaki sandık görevlilerimizin eğitimsizliği ve görevin önemine ilişkin bilinç eksikliği ya da görevlinin bulunmayışı sandık seçmen listelerini ve birleştirme tutanaklarının yazımında parti aleyhine düzenlemelere neden olmaktadır” denildi.
 
CHP gençliğine TGB modeli
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimler öncesi aktif olmasını istediği partinin gençlik kolları yeniden yapılanıyor. Kılıçdaroğlu’nun, kendisi ile görüşen milletvekillerine, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) yapılanmasını örnekgösterdiği, Gençlik Kolları’nın bu şekilde aktif olması gerektiğini söylediği öğrenildi.
 
Gençlik Kolları;öncelikle yerel seçimlere yönelik yeniden yapılanma çalışmalarını hızlandıracak. Yeniden yapılanma kapsamında, bütün üniversiteler de ve fakültelerde“ gençdüşünce” adı altında yeni topluluklar kurulacak. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa başta olmak üzere büyük illerdeki üniversitelerden partiye genç sempatizanlar kazandırılacak.
 
Lise gençliği için deözel örgütlenme modeli geliştirilecek. İşsiz gençlerin örgütlenmesi ve partinin bu gençlere yönelik projelerinin bütün ayrıntılarıyla anlatılması sağlanacak. Çalışan gençliğin deörgütlenmesi amacıyla işyerlerinde temsilciler oluşturulacak.
 
bugün


Bu haber 829 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,633 µs