En Sıcak Konular

Libya Meclis Başkanı: Saldırı planlıydı

15 Eylül 2012 21:48 tsi
Libya Meclis Başkanı: Saldırı planlıydı Libya Meclis Başkanı El Magarif, ABD elçisinin öldürüldüğü saldırının planlı bir şekilde yürütülen bir opearsyon olduğunu söyledi

Libya'da meydana gelen saldırı oylaylarıyla ilgili iddialar birbirini izliyor. Son olarak Libya Libya Meclis Başkanı'ndan konuyla ilgili ilginç bir açıklama geldi.

Meclis Başkanı, ABD'nin Bingazı Konsolosluğu'na düzenlenen saldırının "planlı" olduğunu ve "incelikle yürütüldüğünü" söyledi.

Muhammed Yusuf el Magarif, AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, "Diğer ülkelerde olan biten hakkında konuşmak istemiyorum ama Libya da yaşananlar incelikle yürütülen bir operasyondu" dedi.

Saldırının önceden planlanmış olduğunu da ifade eden Magarif, "Barışçıl bir protestonun silahlı bir saldırıya ya da bir şiddet olayına dönüşmesi söz konusu değil. Olay en başından böyle planlanmıştı" dedi.

ABD'li yetkililer de daha önceki açıklamalarında olayın önceden planlanmış olduğunu iddia etmişti. Saldırının El Kaide yanlıları ya da örgüte bağlı bir grubun işi olup olmadığı araştırılıyordu. Filmle ilgili protestonun önceden planlanan saldırıyı gizlemek için kullanılmış olabileceği belirtiliyordu.

İngiliz Independent gazetesi ise dün ABD Büyükelçisi ve üç elçilik çalışanının yaşamına mâl olan Bingazi saldırısının, bir süredir devam eden ciddi güvenlik zafiyetinin sonucunda meydana geldiğini bildirmişti.

Bu haber 722 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,847 µs