En Sıcak Konular

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı tutuklandı

15 Eylül 2012 16:36 tsi
Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı tutuklandı İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “fuhuş ve askeri casusluk” iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele tutuklandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir e-mail ile başlayan ve iki yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyonun ilk ayağında, askeri belgelerin evlerinde çıktığı şebekenin fuhuş kanadı lideri olduğu öne sürülen Pamukkale Üniversitesi öğrencisi 25 yaşındaki Narin K. ile Marmaris'teki marinanın sahibi işadamı Bilgin Ö. tutuklanmıştı. Devam eden soruşturmada daha sonra N.K.'ye bağlı olarak askerleri tuzağa düşürmekte kullanılan eskort kadınlar ile üzerinde gizli, çok gizli ve kişiye özel ibarelerinin bulunduğu, askeri uçakların konumlarını, radarların yerlerini gösteren belgeleri sızdırdıkları ileri sürülen muvazzaf askerler de gözaltına alınmıştı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "fuhuş ve askeri casusluk" iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında dün şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınmak üzere birçok muvazzaf asker adliyeye çağırıldı. Bayraklı Adliyesi'ne gelerek ifade veren subaylar arasında bulunan Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Kösele'nin yanı sıra bir üsteğmenin daha tutuklandığı öğrenilirken, diğer komutanların ise serbest bırakıldığı belirtildi.

Altı ayrı dalgada çeşitli kentler de dahil edilerek gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 91 kişi tutuklanmıştı. Son iki tutuklamayla tutuklu sayısı 93'e çıktıBu haber 977 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,317 µs