En Sıcak Konular

Yahudi yerleşimciler, Filistinliler'e saldırdı

9 Eylül 2012 10:46 tsi
Yahudi yerleşimcilerin, Mescid-Aksa'nın güneyindeki Silvan mahallesinde Filistinlilere ait 6 aracı tahrip ettikleri bildirildi.

Filistin yönetimi resmi haber ajansı Vefa'da yer alan haberde, saldırının dün gece düzenlendiği belirtildi. Aracı tahrip edilen Filistinlilerden Ziya Beydun, saldırının bölgedeki Filistinlilere gözdağı vermek ve Kudüs'ten ayrılmaya zorlamak için yapıldığını ileri sürdü.

Sokaktaki kamera kayıtlarının saldırının en açık kanıtı olduğunu belirten Beydun, İsrail makamlarına herhangi bir şikayet başvurusunda bulunmayacağını zira mahkemenin Filistinlilere karşı önyargılı davrandığını savundu.

Diğer Filistinliler de, saldırı nedeniyle, gereken önlemleri almayan ve benzer olaylar karşısında müdahalede bulunmayan İsrail güvenlik güçlerini suçlarken, 'sonucu önceden belli olduğu' gerekçesiyle, şikayette bulunmayı düşünmedikleri de kaydedildi.

Öte yandan Kudüs'teki Mescid-i Aksa Külliyesi'nin müdürü Dr. Nacih Bekirat'ın, 6 ay süreyle Mecsid-i Aksa'ya girişinin yasaklanmasını protesto eden bir gencin de görevli olduğu Mescid'i Aksa'ya girmesinin yasaklandığı bildirildi.

Tarık el-Haşmelu adlı Filistinli gencin, dün Bekirat'a destek amacıyla düzenlenen bir gösteriye katıldığı gerekçesiyle İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı ve 750 dolar para cezası ve 15 gün süreyle Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı karşılığında salıverildiği belirtildi.

zamanBu haber 694 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,835 µs