En Sıcak Konular

Esed yanlıları El Cezire'yi hack'ledi

5 Eylül 2012 17:05 tsi
Katar merkezli El Cezire haber kanalının internet siteleri dün akşam Esed yanlısı el Raşidun grubu tarafından hack’lendi. Grup açıklamasında bu saldırının El Cezire’nin “Suriye halkına ve hükümetine karşı tutumuna bir yanıt” olduğu

El Cezire’nin hem İngilizce hem de Arapça sitesi saldırıdan etkilendi. Ancak internet siteleri şu an normal şekillerine geri döndü.

El Raşidun, siteye bıraktığı mesajda, “Bu sizin Suriye halkına ve hükümetinize karşı takındığınız tutuma, özellikle de silahlı terörist gruplara verdiğiniz desteğe ve yaydığınız yalan haberlere bir yanıttır. Siteniz hack’lenmiştir, bu bizim size cevabımızdır” dedi.

El Cezire’den yapılan açıklamada ise kanalın dış hizmetlerinin zarar gördüğü belirtilerek, “Bunları idare eden şirket sorunu hızla çözdü. Ancak bazı kullanıcılar bir süre daha böyle sorunlar yaşamaya devam edebilir. İnternet takipçilerimize sabırları ve destekleri için teşekkür ederiz” denildi.

El Raşidun grubunun ise daha önce hiç duyulmadığı belirtildi. Suudi gazteeci ve blog yazarı Ahmed el Umman, daha önce benzer saldırıların Suriye elektronik ordusu tarafından üstlenildiğini hatırlattı.

Arap Baharı’nın başlangıcından bu yana El Cezire haber içeriği konusunda hem övgülere hem de eleştirilere maruz kalıyor. Devlet destekli medya organlarının aksine baskıcı rejimler karşısında yaptığı haberlerle bazı çevrelerin takdirini toplayan El Cezire, bazı çevrelerce de özellikle Bahreyn ve Katar’la ilgili haberlerinde taraflı bir tutum sergilemekle suçlanıyor. (H.Planet)Bu haber 719 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,430 µs