En Sıcak Konular

Koray Aydın'dan MHP'ye 1 milyon üye sözü

5 Eylül 2012 12:27 tsi
Devlet Bahçeli'ye karşı aday olan Koray Aydın'dan ilk vaatler: 1 milyon kişi MHP'ye üye yapılacak, parti içinde ön seçimler hakim nezdinde gerçekleştirilecek. Aydın, daha koltuğa oturmadan AK Parti'yi düşman ilan etti.

Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programının bu akşamki ikinci bölümünün konuğu, 04 Kasım tarihinde yapılacak olağan genel kurultayda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Koray Aydın oldu.

Aydın, partinin yol haritası ve adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Koray Aydın şunları söyledi:

BİZ MHP'NİN BAŞ AKTÖR OLMASINI İSTİYORUZ

"Benim şu andaki genel başkanımızla herhangi bir problemim yok. Kendisine de büyük bir saygım var. Ama Türk siyaset arenasında son 10 yıldır sürekli güçlenen bir iktidar partisi var ama bunun önünde güçlü bir muhalefet yok. Oyları da sürekli gidiyorsa burada bir sıkıntı vardır. Özellikle son seçimden sonra MHP içerisinde insanların bir çözüm aradığı süreç yaşadık. 3 yılda yeni bir Türkiye kurulacak ve siyaset yeniden şekillenecek. Başbakanın baskın bir siyasi karakter olarak cumhurbaşkanı olmak istek ve arzusunu siyasetçiler ve toplum olarak görüyoruz. Dolayısıyla kartların yeniden dağıtılacağı bir süreçte biz MHP'nin baş aktör olmasını istiyoruz. Benim adaylığımın nedeni budur. Yeni bir Türkiye kurulurken MHP'nin pasif hali ve seçimlerde sıçrama yapamaması bizi tatmin etmiyor.

İÇ BARIŞI VE HUZURU SAĞLAYACAĞIZ

MHP aslında bir aydın hareketi halinde fikir sistemi üzerine kuruldu. Fakat MHP'nin üzerinde şekillendiği 'Türk İslam Ülküsü', milletin değerlerini temsil etmektedir. Biz aslında parti örgütlenmesinde öncü bir durumdaydık ancak elimizdeki insan kaynaklarını doğru kullanamadık. MHP kendi içerisinde barış sağlamalı ve partiden ayrılıp başka yerlerde siyaset yapan partililer yeniden MHP'ye oy verecek şekilde tanzim edilmeli. İç barış sağlanmadan ana gövde birleşmeden kitlelere ulaşmak mümkün değil. Biz bunun farkındayız ve partinin insanlarını sevgi ve kardeşlik esasında birleştireceğiz. Bunlara BBP'liler de dahil. Bir büyük buluşmayı kendi içimizde gerçekleştirmeliyiz. Eskiden merkez sağa oy veren ama şimdi AK Parti içerisinde yer alan insanların bazı korkular ve endişeler içerisinde bunu değiştirmek istediklerini görüyoruz. Bu dar alana sıkıştırılmış insanların bir arayış içerisinde olduğunu görüyoruz.

ANAYASA SÜRECİNDE AK PARTİ İLE HAREKET ETMEYECEĞİZ

Gelişmiş olan bir siyasi hareketin bu süreçte daha aktif olması lazım. Belli şeyleri alıştırarak, sinir uçlarını alarak, bu milleti teslim alma çabasına biz sessiz kalamayız. Türk milletinin büyük gücü tehlikeye atılırken bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Birileri istedi diye Türk'ün adını tarih sahnesinden atmayı akıllarından geçirmesinler. Buna bizim müsaade etmemiz söz konusu olamaz. Anayasa'dan Türk adının çekilmesiyle ortalığın süt liman olacağını düşünecek kadar saf mıyız? Bu masallara, hikayelere kanacak kadar aptal mıyız? Anayasa sürecinde AK Parti ile hareket etmeyeceğiz.

MUKADDESATÇI PARTİLİ KESİM AK PARTİ'YE GEÇİYOR

MHP öz siyaset dilini kullanmıyor. Bu nedenle özellikle mukaddesatçı partili kesim kırgın olarak AK Parti'ye  geçiyor. Cemaatlarla ilişki kurabilecek tarzda bir siyasetçiyim. Bizim cemaatler içerisinde olan seçmenimizi kazanmamızın zor olmadığını düşünüyorum. Mukaddesatçı dini yönü ağır basan geniş kitlenin, öz siyaset dili kullanılarak yeniden kazanılabileceğine inanıyorum.

HAKİM NEZDİNDE ÖN SEÇİMLER YAPTIRACAĞIM

Şimdiki genel başkanımız 14-15 yıldır partinin başında ve bu bir insanın neler yapılabileceğini görmek adına yeterli bir zamandır diye düşünüyorum. Ama artık partinin taze kana ihtiyacı var ve iktidar planı oluşturulmalı. Biz partiyi demokratikleştireceğiz. Bu yıl 1 milyon insanı üye yapacağız ve seçime kadar her yıl 1 milyon üye yapmaya devam edeceğiz. Hakim nezdinde ön seçimler yaptıracağım, bunun için şeref ve namus sözü veriyorum.

ONUN FANTEZİLERİNDEN TÜRKİYE'NİN KURTULMASI LAZIM

Tayyip Erdoğan şu an öyle bir yalpalıyor ki. Başbakan'ın seçimden sonra doğru yaptığı hiçbir iş yok. Dış politika iflas etti. Allah yardımcımız olsun. Belanın üstüne üstüne gidiyoruz. Dışişleri bakanı istifa etmeli. Çünkü onun fantezilerinden Türkiye'nin kurtulması lazım. Ortada senin ne stratejik derinliğin kaldı ne komşularınla sıfır sorun politikan kaldı."

Kaynak: HabertürkBu haber 599 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,569 µs