En Sıcak Konular

Talimat Fehman Hüseyin'den

5 Eylül 2012 08:34 tsi
Talimat Fehman Hüseyin'den Özel yetiştirilmiş iki bombacının 3 Ağustos'ta Suriye’den Ceylanpınar’a giriş yaptığı ardından otobüsle İzmir'e geldiği ortaya çıktı.

Zanlılardan H.D, 4 Ağustos'ta bomba uzmanı olduğu belirlenen Ahmet Bal sahte kimlikli kişi ve Yunus Çiçek’i, otobüsle Manisa'nın Turgutlu İlçesi’ne, daha sonra da özel otomobilleriyle Bayındır'a götürdü.
 
Zanlılar aynı gün bombacıları, özel otomobilleriyle patlamayı gerçekleştirecekleri yere ulaştırdı. Teröristler arazide 5 gün keşif yaptı. İki askerin şehit düştüğü saldırı talimatının, örgüt liderlerinden Fehman Hüseyin tarafından verildiği belirlendi.
 
Hüseyin'in saldırının ardından bilgi aldığı, benzer saldırılar yapılması konusunda direktifler verdiği belgelendi. Terörist Yunus Çiçek'in hastanede alınan ifadesinde, bombayı, Bayındır’daki kardeşlerden teslim aldığını, 5 günlük keşfin ardından saldırıyı gerçekleştirdiklerini söylediği belirtildi.
 
Kanlı tuzağın ardından Manisa’ya kaçıp 20 gün dağda kaldıktan sonra Adana üzerinden Şanlıurfa’ya kaçtıkları ileri sürüldü. Teröristlerin, saldırıdan kısa süre önce yine Manisa’da bombalı eylem planı yaptığı; fakat keşif yapmalarına rağmen saldırıyı gerçekleştirmedikleri saptandı.
 
Teröristlerin bomba düzeneklerini yerleştirdikleri alanın yanındaki asfalt zeminin 1 metre altındaki menfezi fark edemediği, olası büyük bir faciadan da kıl payı dönüldüğü ortaya çıktı.
 
bugün


Bu haber 800 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,051 µs