En Sıcak Konular

'İsrail Devleti tapınak için bakanlık kuruyor'

2 Eylül 2012 13:44 tsi
'İsrail Devleti tapınak için bakanlık kuruyor' İsrail Meclis Başkanı, medyaya yaptığı açıklamada 'Gökten bir ateş topunun ineceğini ve Mescid-i Aksa'yı yakacağını, ondan sonra İsrail Devleti'nin tapınağı inşa etmek için bir bakanlık kuracağını' söylüyor.

Beersheva Camisi avlusunda düzenlenmesi planlanan içki festivaline karşı Saadet Partisi'nin düzenlediği eyleme destek vermek için İstanbul'a gelen 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Raid Salah, Filistin'deki camilerin genel durumları hakkında bilgiler verdi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na açıklama yapan Salah, ''İsrail 1948 yılında bin 200 camiyi yıktı. Bu yıkım İsrail'in kuruluşuna denk gelir. Buna rağmen onlarca cami ayakta kalmıştır. Bu kalan camiler İsrail'in kontrolü altında ve camilerin İslami çehresini değiştirmeye çalışıyorlar. Bu camilerin bir kısmı ahır, bir kısmı lokanta ve bir kısmında içki satılıyor'' dedi.

Salah, İslam'ın mukaddes mekanlarının İsrail Devleti tarafından işgal altında tutulduğunu ve amacı dışında kullanıma açıldığını belirterek, camilerin denetim altındaki camilerin büyük bir kısmının ''Ahır, lokanta, müze'' olarak kullanıldığını söyledi. İsrail'in eski camilerin onarımına izin vermediği ve yıkılmaya bıraktığını da dile getiren Salah, onarımını yapıp ibadete açılan iki caminin İsrail tarafından gece geç vakitlerde yıkıldığını açıkladı.

Beersheva Camisi'nin bu camilerden yalnızca bir tanesi olduğunun altını çizen Raid Salah, bu caminin müze statüsünde olduğunu ve içinde resim sergileri yapılıp, putların sergilendiğini sözlerine ekledi. Beersheva Camisi'nin yanında bulunan Müslüman mezarlığının ise İsrail tarafından günden güne yıkıldığını, yol ve otopark haline getirildiğini ifade etti. Salah, mezarlıkların büyük bir tehlike altında olduğunu ve İsrail tarafından imara açıldığını belirtti ve ''Mezarlıklar yerleşime açılıyor, yerlerine üniversiteler kuruluyor. Ramazan ayında bir yürüyüş gerçekleştirdik, dekanlığa seslendik. 'Eğitimi yaymaya, öğrenciye örnek olmaya çalışıyorsunuz, Müslümanları hiçe sayarak mezarlıklara üniversite yapıyorsunuz. Nerede sizin ilminiz' diye seslendik'' şeklinde konuştu.

1948 Filistin İslami Hareketi lideri Salah, Mescid-i Aksa'nın da büyük bir tehlike altında olduğunu sözlerine ekleyerek şu açıklamalarda bulundu:

''Mescid- Aksa, zaten Kur'an- Kerim'de belirlenmiş bir alandır, biz alanın kendi içtihatlarımıza göre ayarlayamayız, Mescid-i Aksa 140 dönümlük bir alana sahiptir. Surlarla çevrili alanın tamamı Mescid-i Aksa'dır.

İsrail, sadece kurşun ve altın kubbeli alanlar Mescid-i Aksa'dır, diğer alanlar herkese açıktır demektedir. Daha önce söylenmeyenleri de söylüyor İsrailliler, İsrail Meclis Başkanı, medyaya yaptığı açıklamada 'Gökten bir ateş topunun ineceğini ve Mescid-i Aksa'yı yakacağını, ondan sonra İsrail Devleti'nin tapınağı inşa etmek için bir bakanlık kuracağını' söylüyor. Mabedin yıkılması için mecliste kurullar toplanıyor.''

A.A.Bu haber 1,554 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,257 µs