En Sıcak Konular

Esad'ın Hatay'ı karıştıran adamı

1 Eylül 2012 12:07 tsi
Esad'ın Hatay'ı karıştıran adamı Hatay ve çevresinde Suriye yanlısı propaganda tezgâhını deşifre olurken Esed'e bağlı 'Acilciler' örgütünün karanlık bağlantıları da ortaya çıktı.


Şubat'tan bu yana Alevileri kışkırtmak için bölgede toplantılar yapan örgüt lideri Miraç Ural'ın, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve Şebbihalarla samimi görüntüleri ortaya çıktı

Şam yönetiminin talimatıyla, başta Hatay olmak üzere Suriyeli sığınmacıların bulunduğu illerde "halk rahatsız" propagandası yapan terör örgütü 'Acilciler'in kurduğu kirli tezgâh aralandı. Baas rejiminin katliamından kaçan 80 bini aşkın sığınmacıya yönelik medya üzerinden yürütülen nefret ve karalama kampanyasına öncülük eden Esed yanlısı 'Acilciler' örgütünün, PKK ve Fransız gizli servisiyle bağlantıları tespit edildi.

Yeni Şafak gazetesinden Çetiner Çetin'in haberine göre; İşçi Partisi'ne bağlı Aydınlık grubu ve Esed ailesi ile geçmişten bu yana yakınlığı bilinen THKP-C'li Mihraç Ural'ın başını çektiği 'Acilciler' örgütünün Hatay, İskenderun ve Adana'da halkı sığınmacılara karşı kışkırtarak, ayaklandırma provası hazırlığında olduğu belirlendi. Bugün, mültecilerin kaldığı illerde Şam yönetiminin katliamlarından kaçan sığınmacılara karşı bir gösteri yapacağı öğrenilen 'Acilciler'in Nusayri vatandaşları "Suriye'deki Alevilerin ardından sıra Türkiye Alevilerine gelecek" propagandasıyla kışkırttığı öğrenildi.

ŞUBAT'TAN BU YANA AKTİF

Doğrudan Şam yönetimine bağlı hareket eden "Acilciler" grubu lideri Miraç Ural'ın ayaklanma provası için 15 Şubat'tan bu yana Adana, Mersin, İskenderun ve Hatay kent merkezlerinde toplantılar yaptığı öğrenildi. Uzun süre kaldığı Fransa'da ülkenin istihbarat birimleriyle temas halinde olan Ural'ın Suriye'nin sahil kenti Lazkiye'nin Frillok bölgesini üs seçtiği ve sık sık Hatay'a geldiği tespit edildi.

ESED'E PKK'YI SINIRA TAŞI FİKRİNİ VERDİ

Terör örgütü PKK'nın Suriye sınırına yerleştirilmesinin altında da Ural'ın olduğu belirtildi. Ural'ın Esed'e Türkiye'ye karşı PKK kartını kullanması yönünde fikir verdiği, bunun üzerine Kamışlı gibi yerleşim yerlerinin terör örgütüne bağlı PYD'ye bırakıldığı öğrenildi. Ural'ın Susurluk kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı ile de ilişkisi ortaya çıkmıştı. Çatlı yakalandığında, "Fransa'ya acilci olarak iltica ettim" demişti. O dönemde Çatlı'ya Acilciler grubundan Ural ve Kemal Bayram referans olmuştu.

Öcalan ile sıkı ilişkileri var

Cemil Esed'in girişimleri sonucu Esed ailesinin Lazkiye'deki evinde terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'la tanışan Mihraç Ural, o yıllarda desteğini her fırsatta gösterdi. Ural'ın, Hatay ve çevresinde ise ulusalcı gruplarla işbirliği yaptığı ileri sürüldü. İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'i Suriye'deki karargahında Öcalan'la görüştüren kişinin de Ural olduğu öğrenildi. Ural, İşçi Partisi ile PKK arasındaki ilişkileri yürüten isim olarak biliniyor.

Esed için İslamcı grupları takip etmiş

12 Eylül sonrası Avrupa ile Suriye arasında mekik dokuyan ve Esed ailesiyle yakın ilişkileri bulunan Ural, Cemil Esed'in emriyle Hatay Kurtuluş Örgütü'nü kurdu. Cemil Esed, Ural'ın kurduğu bu terör örgütüne her türlü desteği verdi. Mihraç Ural, Fransa da kaldığı yıllarda, Esed ailesi ve Suriye istihbaratı adına İslamcı grupları takip etti ve Hasan Cabir simli bir şahsı Fransa'dan özel yollarla Suriye getirip el Muhaberat'a teslim etti. Ural'ın operasyonuna Fransız istihbaratının yardım ettiği belirtildi.

Bu haber 1,119 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,760 µs