En Sıcak Konular

Medvedev ve Putin ekipleri ile değişimi kutladı

26 Mayıs 2012 11:36 tsi
Rusya'da Aralık ayından bu yana devam eden parlamento ve devlet başkanlığı seçimleri ve siyasi değişim süreci tamamlandı.

Vladimir Putin devlet başkanı olarak Kremlin'e oturdu, Dmitri Medvedev de Duma'dan onay aldı ve yeni hükümeti kurdu. Başbakan yardımcıları, danışmanlar ve devlet şirketlerinin yöneticilerinin de atamaları tamamlandı.

Savunma, dış politika, ekonomi ve diğer önemli bakanlıklar Putin'in belirlediği isimlerde kalırken, Rusya lideri eski bakanları da Kremlin'e danışman olarak atadı. Dostlarının üzerini çizmemekle ün yapan Putin, enerji çarı olarak bilinen İgor Seçin'i de Rosneft başkanı olarak atadı.

Değişim sürecinin tamamlanmasının ardından Putin ve Medvedev bakan ve danışmanları ile birlikte Moskova dışında Barviha'da bulunan devlet rezidansı Mein Dorf'da kutlama yaptı.

Uzun süredir oluşan takım ruhu ile ülkenin kalkınmasına katkı sağladıkları için teşekkür eden Putin, "Dmitri Medvedev'le birlikte takım ruhunun korunmasını istiyoruz. Sizler de işlerinizde birbirinize destek verin. Biz sizden Rusya'nın çıkarına olacak şekilde verimli ve etkili bir şekilde çalışmalarınızı birleştirmenizi istiyoruz" çağrısında bulundu.

Medvedev de yaptığı değerlendirmede Rusya'nın siyasi yaşamında yeni bir sayfanın açıldığını, geçmiş 12 yıl içerisinde tam bir takım ruhunun da oluştuğuna dikkat çekti.

İktidar partisi Birleşik Rusya'ya da ilk kez bir başbakan olarak üye olan Medvedev, bugün başlayan kongrede partinin başkanı olarak da seçilecek

Bu haber 556 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,625 µs