En Sıcak Konular

Gül'den önemli açıklama

26 Mayıs 2012 10:12 tsi
Gül'den önemli açıklama "Teröristler belki büyük kentlere gidip bir şeyler yapmak istiyorlardı. Belli ki hedefleri başka yerdi."

ABD gezisini sürdüren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki emniyet binasına yönelik düzenlenen bombalı saldırı ile ilgili sürekli validen bilgiler aldığını söyledi. Gül, "Teröristler belki büyük kentlere gidip bir şeyler yapmak istiyorlardı. Belli ki hedefleri başka yerdi." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, ABD ziyareti kapsamında teknoloji merkezi Silikon Vadisi'ndeki 'twitter'ın merkezini ziyaretinin ardından, TRT Haber'in 'Sosyal Medya' programına konuk oldu. Gül, Kayseri'deki terör saldırısının sorulması üzerine, olayın hemen ardından haberdar olduğunu ve yakından takip ettiğini söyledi. Gül, terörün yüzyılın en büyük belası olduğunu dile getirerek, dünyanın farklı kentlerinde farklı şekillerde terörün kendini gösterdiğini ifade etti.

"Bizdeki terör maalesef etnik temele dayalı bir terör faaliyeti" diyen Gül, bununla amansız bir mücadele içerisinde olunduğunu anlattı. İnsanların düşüncelerini ifade edebildiği bir ortamda terörün var olması ve teröre destek olunmasını da üzücü bulan Gül, şu açıklamayı yaptı: "Olaydan hemen sonra haberim oldu. Buradan Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'yi değişik zamanlarda iki kez aradım ve bilgi aldım. Teröristlerin hedefleri başka bir yerdi belli ki. Belki büyük kentlere gidip oralarda bazı işler yapmak istiyorlardı. Güvenlik güçleri şüphelenince ve takibe alınca, kendileri de fark edilince artık esas hedeflerine ulaşma imkanları olmadığını anladıklarında maalesef bu olay gerçekleşmiş. Tabii telin ediyorum ve hayatını kaybeden polisimize Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Güvenlik güçlerimizin çok teyakkuzda olmaları gerekiyor ve öyleler. Eğer teyakkuzda olmasalardı daha büyük acıyla karşı karşıya kalabilirdik. Fedakarlıklarını takdir ve şükranla anmamız gerekir."

Bu haber 814 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,243 µs