En Sıcak Konular

Başbakan Erdoğan Pakistan'da

20 Mayıs 2012 20:06 tsi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük remzi ziyaret amacıyla Pakistan'a geldi.Başbakan Erdoğan'ı İslamabad'daki Çaklala Havaalanı'nda Türkiye'nin Pakistan Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve Pakistan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Bakan Nazır Muhammed ve diğer ilgililer karşıladı. Başbakan Erdoğan için asıl resmi karşılama töreni 22 Mayıs'ta yapılacak.

Erdoğan, Pakistan polisi tarafından alınan sıkı güvenlik önlemleri altında havaalanından kalacağı Serena Oteli'ne geçti. Başbakan Erdoğan yarın konakladığı otelde bir dizi özel görüşmeler yapacak. Başbakan, yarın akşam saatlerinde ise Pakistan parlamentosunda Temsilciler Meclisi ile Senato'nun birleşik oturumunda bir konuşma yapacak.

22 Mayıs'ta Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani tarafından resmi törenle karşılanacak Erdoğan, Pakistanlı mevkidaşı ile baş başa bir görüşme yapacak. İki başbakan daha sonra ziyaret çerçevesinde düzenlenecek ikinci Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı'na iştirak edecek.

Görüşmeler sonrasında yeni işbirliği anlaşmaları imzalanacak. Erdoğan ve Gilani kameraların karşısına geçerek ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan aynı gün akşam saatlerinde ise Kazakistan'ın başkenti Astana'ya geçecek.

Başbakan Erdoğan en son Ekim 2010'da ülkenin doğusunda Hindistan'a sınır Multan'da meydana gelen sel felaketi üzerine bu ülkeye gelmiş ve incelemelerde bulunmuştu.

Erdoğan'a Pakistan ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik eşlik ediyor.

(CİHAN) 

Bu haber 599 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,517 µs