En Sıcak Konular

Erdoğan: Çılgın projelerden bir tanesi

13 Mayıs 2012 14:03 tsi
Erdoğan: Çılgın projelerden bir tanesi Başbakan Erdoğan Rize'de Ovit Tüneli temel atma töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar:
 
- Bu proje yeni bir plan değil. 1880'lerden gelen bir proje. Bu proje bir türlü hayata geçirilmemiştir. Gelen iktidarlar bir türlü adım atmadı. Sözlerini tutmadılar. Sultan Abdülhamit'in 132 yıllık projesi yine bize nasip oldu. Yine Karadeniz Sahil Yolu'nu 20 yılda sadece yüzde 35'ini bitirdiler. Biz 4 yılda bu projeyi bitirdik.
 
- Yolsuzluklar içinde yüzen iktidarlar ne yazık ki bu ülkeye yatırım yapamadılar. Ama hamd olsun düyada yatırımlar durduğu halde biz yatırımlara devam ettik. Onun için de istihdam mı istiyorsun, yatırım devam ederse istihdam da devam eder. Biz yüzde 14-15'lere kadar çıktık. Hamd olsun yüzde 10'lara kadar düştük.
 
- Bugün temelini atacağımız Ovit Tüneli ile İkizdere artık 365 gün açık kalcak. Yollarımızda artık duble yol olacak. Bütün bunları tamamladığımızda Karadeniz limanlarına giden hızlı bir geçiş yolarını sağlamış olacağız. Seyahat yolları yarı yarıya kısalmış olacak. Ovit Tüneli projesi sadece stratejik bir proje değil, inşaat projesi açısından da önemli bir proje. Yaklaşık 3,5 yılda tamamlamayı düşündüğümüz bu proje 800 milyon lirayı bulmayı planlıyoruz.
 
- Bu bizim ustalık dönemimiz dedik. Çılgın projelerle bu ustalık dönemimizi taçlandıracağız dedik. Ovit Tüneli de bunlardan biri. Ovit Tüneli çılgın projelerimizden biri.
 
- Özel sektörün çay paralarına karışmam ama ÇAYKUR çay paralarını 1 ay sonra ödeyecek. Ödemezse hiç acımam Tarım Bakanı'nı kapının önüne korum. Dul kalmış hanımlara ayda 250 lira yardım yapıyoruz. Bunu iki ayda bir ödüyoruz 500 lira olarak. Evde bir engelli bakıyorsa anne en az asgari ücret ödüyoruz.
 
- Türkiye'nin biz iktidara geldiğimiz de borcu 23,5 milyar dolardı. Şimdi kaç lira 2,2 milyar dolar. Yaptığımız yatırımlarda durmak yok yatırımlara devam.
 
- Biz 6 sıfırı paralarımızı paraların üstünden atacağız dediğimizde birisi "Taksim Meydanı'nda çıkıp eşek gibi anırırım" demişti. Sözünde dur çık eşek gibi anır. Biz sözümüzde durduk.
 
- Bugün küresel ve bölgesel sorunlarala uğraşan bir Türkiye var. Dün önünü göremeyen bir Türkiye, bugün ise 5 yıllık 10 yıllık projeler kalkınma planları yapan bir Türkiye var. İnşallah yarınlarımız bugünlerimizden daha iyi olacak.
 
aa


Bu haber 1,184 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,332 µs