En Sıcak Konular

Arınç: Engellilerin maaşlarını daha da artıracağız

12 Mayıs 2012 16:00 tsi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, engelli maaşlarına her yıl zam yaptıklarını, daha da artıracaklarını söyledi.Bakan Arınç, Bursa Valiliği tarafından Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Altınceylan'da düzenlenen yemeğe katıldı. Girişte engeliler mehter takımı tarafından karşılanan Arınç, bir süre engelli mehteranları izledikten sonra aralarına girerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Engellilerle birlikte yemek yiyen Arınç, burada yaptığı konuşmada, 10 sene önce engelli olmanın hayatın kararması anlamına geldiğini ifade etti. Devletin geçmişte vatandaşına karşı imkânları kolaylaştıracak olanak sağlayamadığını hatırlatan Arınç, hükümet olarak engellilere verdikleri desteği vurguladı.

"ENGELLİ MAAŞLARINI ARTIRACAĞIZ"

Türkiye'de her 8 aileden birinde engelli bulunduğuna dikkat çeken Arınç, şöyle konuştu: "Çok seviniyorum. Eskiden anneler babalar bu engelli çocuklarının gözlerine bakar sicim gibi gözyaşı akıtırlardı ve onları bir gün kaybedeceklerini düşünürlerdi. Şimdi anneler babalar, 'Çocuklarım yaşasın bende onlarla birlikte mutlu olayım' diye düşünüyorlar. Bu çok güzel bir şey. Bunu başardığımız için hükümetimiz her seçimde sizden desteğini daha güçlü alıyor. Bizim tekrar tekrar iktidara gelmemizde engelli yurttaşlarımızın hayır duasının yer aldığını söylemeliyim. Allah sizden razı olsun. Bizim görevimiz devlete düşen görevdir."

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın engellilere 6 katrilyon ödeme yaptığına işaret eden Arınç, şöyle devam etti: "Bakım ücretleri, çocuk esirgeme, değerleri bütün bunları hamd olsun yapıyoruz. Var ki yapıyoruz. Maaşları her yıl artırıyoruz, daha da artıracağız. Hatta bir engelli için verdiğimiz ücret neredeyse bir ailenin aylık bakımını karşılayacak düzeye geldi. Helali hoş olsun. Siz bunların hepsine layıksınız. Yeter ki bu hayatın çilelerinden kurtulun. Bu güzel yavrularımız, yaşlılarımız, annelerimiz, babalarımızla hayatı tekrar sevinçle, geleceğe umutla bakacak noktaya gelelim."

Bursa Valisi Şahabettin Harput ise Bursa'nın Türkiye'de ilk defa engellilere sağladığı hizmetler nedeniyle 3 defa üst üstte Cumhurbaşkanlığından ödül aldığını dile getirdi. Engelli olup da iş okuluna gidemeyen bir engellinin Bursa'da kalmadığını vurguladı.

Bu haber 552 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,574 µs