En Sıcak Konular

Boğazdaki yalıya 7 yıl sonra tahliye

6 Mayıs 2012 12:10 tsi
Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Şenkal Atasagun 2005'te emekliye ayrıldıktan sonra da oturmaya devam ettiği kurumun İstanbul Boğazı'ndaki bahçeli köşkünü 7 yıl sonra boşalttı.

Eski MİT Müsteşarı Atasagun, kurumun İstanbul Boğazı'ndaki köşkünü 2005'te emekli olduktan 7 yıl sonra boşalttı. Atasagun yeni evine taşınırken, köşk artık lojman olarak kullanılmayacak.

Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Şenkal Atasagun 2005'te emekliye ayrıldıktan sonra da oturmaya devam ettiği kurumun İstanbul Boğazı'ndaki bahçeli köşkünü nihayet boşalttı. Sarıyer'de aldığı daireye taşınan Atasagun'un 2001'de dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in özel izniyle yerleştiği lojman. bundan böyle MİT'in çalışma yeri olacak. MİT'in soğuk savaş yıllarında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) gemilereni izlemek ve görüntülemek için kullandığı köşke Atasagun 2001 yılında dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından özel olarak imzlanan bir belgeyle oturmaya başlamıştı.

MİT 'BOŞALTIN' DEMEDİ
Köşkte daha önce de Galip Tuğcu, Hüseyin Yücel ve Atasagun'a yakın isimlerden biri olarak bilinen Kubilay Günay gibi MİT İstanbul bölge başkanları oturmuştu. Günay kendisine tahsis edilen köşkü Atasagun'a bırakmıştı. Atasagun 2005'te Müsteşarlık görevini bırakıp emekliye ayrıldığında köşkten taşınması bekleniyordu. Anacak Atasagun emekliliğinden sonra da köşkte kalmaya devam etti.

MİT'te nezaket gereği "Köşkten ayrılın" talebinde bulumayınca Atasagun emeklilik günlerini de Boğaz manzarılı köşkte geçirmeye devam etti.

ARTIK LOJMAN OLMAYACAK
Köşkte 7'si emeklilik dönemi 11 yılını ailesiyle birlikte geçiren Atasagun en sonunda önceki gün köşkü boşalttı. Sarıyer'de kendine bir daire aldığı kaydedilen Atasagun köşkteki eşyalarını iki TIR ile yeni evine taşıdı. Atasagun'un eşyaları arasında özellikle pahalı tablolaların bulunduğu dikkat çekti. SABAH'ın ulaştığı MİT yetkilileri köşkün boşaltıldığını doğruladı. Yetkililer, köşkün bundan sonra teşkilatın çalışmalarında aktif olarak kullanılacağını açıkladı. MİT yetkilileri, köşkün bundan böyle kesinlikle lojman olarak kullanılmayacağını da kaydetti.

sabahBu haber 582 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,524 µs