En Sıcak Konular

Şehir içindeki askerlik şubeleri okul oluyor

28 Nisan 2012 18:54 tsi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenler'de yeni yapılan askerlik şubesini açtı. Açılış sonrası imzalanan protokole göre; şehir içinde kalan 112 askerlik şubesi, okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına devredilecEsenler'de yeni yapılan askerlik şubesinin açılışı Bakanlar Ömer Dinçer ve İsmet Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleşti. İki bakanlık arasında şehir içinde kalan askerlik şubelerinin okullara dönüştürülmesi ile ilgili bir de protokol imzalandı. Protokole göre Türkiye genelinde yaklaşık 112 askerlik şubesi binasının Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi planlanıyor. Genelde şehir merkezlerinde kalan binaların okul öncesi veya yeni yönetmeliğe göre orta okullar için hizmet vermesi planlanıyor.

Esenler askerlik şubesi binasının açılışında konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, güçlü Türkiye için güçlü çocukların yetişmesi gerektiğini belirtti. Yılmaz, "Bugün Milli Eğitim Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında bir protokol imzaladık. Bu protokolün İstanbul'da imzalanmasının daha uygun olacağını düşündük. Kapattığımız askerlik şubeleri ve başkanlıkları binalarını içindeki eşyalarıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığına devredeceğiz. İster ilköğretim, ister okul öncesi için kullanabilirler. 112 tane askerlik şubesinin devri tek tek metrekareleriyle birlikte yazılıyor. Bu sayılarda artış olabilir. Hizmete ihtiyacı kalmayan binaları yine Milli Eğitime devredeceğiz. Çok büyük bir imkan ve katkı olduğunu düşünüyorum. Güçlü bir Türkiye için çocuklarımızı güçlü yetiştirmeliyiz. Onun için ne kadar çok yatırım yaparsanız misliyle geri alırsınız " şeklinde konuştu.

İmzalanan protokolün eğitim için büyük bir katkı olacağını dile getiren Bakan Dinçer de, "Boşaltılacak 112 askerlik şubesi bize verilecek. Bizim buna çok ihtiyacımız vardı. Yeni çıkan eğitimle ilgili yapısal değişikliklerde orta öğretimde de artık okullaşma oranını yüzde 100 e çıkarıyoruz. Okul öncesi eğitimde orta öğretimde derslik ihtiyacımız vardı. Askerlik şubelerinin özellikle şehir merkezlerinde olmaları sebebiyle okul öncesi eğitim için ama onun dışında da orta ve lise için okullarımızı değerlendireceğiz." dedi.Bu haber 746 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,056 µs