En Sıcak Konular

Filmleri aratmayan PKK operasyonu

22 Nisan 2012 10:48 tsi
Hakkari'de 24 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin soruşturmada, özel harekat ve jandarma timlerinin 22 kişiyi gözaltına aldığı operasyonun görüntüleri yayınlandı.

Hakkari'de 19 Ekim 2011'de 24 askerin şehit olduğu terörist saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında, özel harekat ve jandarma timlerinin, 22 kişiyi gözaltına aldığı operasyonun görüntüleri film sahnelerini aratmıyor.
 
Hakkari Çukurca'da, 19 Ekim 2011'de 24 askerin şehit olduğu terörist saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin örgüt üyelerinin barındığı Kazan Vadisi'ne yaptığı operasyonda bazı teröristlerin üzerinde görüntü ve fotoğraflar çıktı.
 
Özel Yetkili Van Cumhuriyet Savcılığı'nca, bu görüntüler, istihbarat bilgileri ve teknik takip sonucu, 18 Nisan'da operasyon emri verilmiş, Hakkari merkez, Çukurcu merkez ile Kazan Vadisi'ndeki Kazan ve Cevizli köylerinin aralarında bulunduğu bir çok adrese düzenlenen operasyonlarla, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 22 kişi gözaltına alınmıştı.
 
Van'a sevk edilen 5'i kadın 22 kişinin sorguları sürüyor.
 
-Film sahnesi gibi-
 

Jandarma ve Emniyet Özel harekat ekiplerinin, 22 kişiyi gözaltına aldığı Kazan ve Cevizli köylerindeki operasyon, arkadaşları tarafından kameraya alındı. Film sahnelerini aratmayan operasyon görüntüleri, basına dağıtıldı.
 
Görüntülerde, Hakkari'den başlayarak Kazan ve Cevizli köylerine zırhlı araçlar giren jandarma ve emniyet özel harekat ekiplerine kobra helikopterle davadan destek veriyor. Köyün çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınarak, pusuya yatan özel harekat ekipleri, aramanın yapılacağı adresler önceden termal kameralarla tespit ediyor.
 
-Teröristler saldırı hazırlığını kameraya çekmişler-
 
Bu arada, Kazan Vadisi'nde düzenlenen operasyonda öldürülen teröristlerde ele geçirilen görüntüler de, medya mensuplarına verildi.
 
Görüntülerde, terör örgütü PKK'nın 24 askerin şehit olduğu Çukurca'daki hain saldırı öncesi yaptığı keşif ve hazırlıklar yer alıyor.
 
Silahlı 2 kadın teröristin kamyonette köyden topladığı erzakları ellerindeki listelerle karşılaştırması dikkat çekiyor.
 
Terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olduğu belirtilen Brusk kod adlı Mizbah Ezer'in, çevresindeki silahlı 30 örgüt üyesine Kürtçe olarak eylem planını anlatmasının yer aldığı görüntülerde, teröristin bir eylemde verilen kayıpların hesabını yapması da kameraya yansıyor.

aa


Bu haber 709 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,789 µs