En Sıcak Konular

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Sivas'ta

21 Nisan 2012 23:51 tsi
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Katar ziyaretiyle ilgili olarak, ''Sayın Başbakanımızla, diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte çok faydalı görüşmeler yaptık'' dedi.

Katar ziyaretinin ardından İstanbul'dan havayoluyla Sivas'a giden Davutoğlu'nu, Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'nda, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Ali Kolat ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş, AK Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru, diğer yetkililer ve parti yöneticileri karşıladı.

Davutoğlu'na, bir kız çocuğu çiçek takdim etti. Havaalanının VIP salonuna geçen Davutoğlu, bakan Yılmaz ve diğer yetkililerle sohbet etti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas basını ile diyaloğuna değinerek, önemli açıklamaları hep memleketi Sivas'ta yaptığını söyledi.

Daha sonra Davutoğlu, basın mensuplarının Katar ziyaretine ilişkin sorularını yanıtladı. Sözlerine ''Katar değerlendirmesi değil, Sivas değerlendirmesi yapayım'' ifadeleriyle başlayan Davutoğlu, ''Sivas'a gelmekten büyük mutluluk ve onur duydum. Sayın bakanımızla birçok kere planlamıştık, ama bugüne nasipmiş'' dedi.

Davutoğlu, kendisini misafirperver bir şekilde karşılayan Vali Kolat'a, Belediye Başkanı Ürgüp'e, milletvekillerine ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Katar ziyaretinin iyi geçtiğini belirten Davutoğlu, Türkiye ile Katar arasında geçmişe dayanan ilişkilerin son dönemde her alana yayıldığını ifade ederek, ''Sayın Başbakanımızla, diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte çok faydalı görüşmeler yaptık'' dedi.

Özellikle enerji, yatırımlar ve Türkiye'nin oradaki şirketlerinin yatırımları hususunda görüşmeler yaptıklarını aktaran Davutoğlu, ''Ticaret ve diğer alanlarda inşallah çok önemli girişimler olacak. Ayrıca Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeleri de değerlendirdik. Gayet başarılı bir şekilde geçti'' ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, daha sonra bakan Yılmaz ve diğer yetkililerle birlikte tarihi Osmanağa Konağı'na geçti. Geceyi Sivas'ta geçirecek olan Davutoğlu ve Yılmaz'ın, yarın Sivas Valiliği'ni ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra AK Parti İl Başkanlığı'nın 4. Olağan Kongresi'ne katılacakları bildirildi.

Bu haber 574 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,535 µs