En Sıcak Konular

Uludere'de operasyonlar havadan ve karadan sürüyor

21 Nisan 2012 20:47 tsi
xŞırnak'ın Uludere ilçesinde Uzman Çavuş Kemal Aktay'ın şehit olmasının ardından bölgede yürütülen operasyonlar karadan ve havadan devam ediyor.


Uludere ilçesindeki Düğün Dağı bölgesinde arama tarama faaliyetlerinde bulunan timde yer alan Uzman Çavuş Kemal Aktay (29), bölücü terör örgütü PKK tarafından araziye daha önceden döşenen mayının patlaması sonucu şehit oldu.

Irak sınırında bir grup teröristlerin tespit edilmesi üzerine güvenlik güçleri operasyon başlattı. Düğün Dağı bölgesinde askerlerin arama tarama faaliyeti sırasında Uzman Çavuş Kemal Aktay, teröristlerin daha önce araziye döşediği mayına bastı. Mayının infilak etmesi sonucu Uzman Çavuş Aktay, olay yerinde şehit oldu.

Uzman Çavuş Aktay'ın şehit olmasının ardından güvenlik güçleri bölgede karadan ve havadan geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyon bölgesine Skorsky helikopterleri ile jandarma komandoları indirilirken, Gülyazı Jandarma Karakolu'ndan teröristlerin kaçabileceği alanlara top atışları yapıldı. Kuzey Irak sınırının birçok noktasında başlatılan hava destekli operasyonlar hızla devam ediyor.

Diğer taraftan, Şehit Uzman Çavuş Kemal Aktay için Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük, askerler ve vatandaşlar katıldı. Şehit Kemal Aktay'ın cenazesi helikopterle memleketi Malatya'ya gönderildi.
Bu haber 647 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,496 µs