En Sıcak Konular

CHP seçim hazırlıklarına şimdiden başladı

15 Nisan 2012 13:19 tsi
CHP, önümüzdeki seçimlerde tüm sandıklarda organize olabilmek için ''Seçim Eşgüdüm Merkezi'' kurdu.

CHP önümüzdeki seçimler öncesi tüm sandıklarda organize olabilmek için parti bünyesinde ''Seçim Eşgüdüm Merkezi'' (SEM) kurdu. Merkezin, 7 ana bölge altında 25 alt bölgeden oluştuğu, ülke genelindeki 53 bin mahallede de seçmen örgütlenmesini hedeflediği belirtildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 12 Nisan'da toplanan Parti Meclisi'nin (PM) onayına sunulan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporunda, yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler yer aldı.

Raporun seçim ve hukuk işleri faaliyetlerinde Partinin önümüzdeki seçimlere yönelik çalışmaları ele alınırken, örgüt arasında koordinasyonun sağlanması için SEM'in kurulduğu ifade edildi. SEM ile parti seçim çalışmalarının tek merkezden yürütüleceği, sandık sorumluları ve mahalle sorumlularının yapacağı iş ve işlemlerin ise kontrol altında tutulacağı kaydedildi.

''81 il ve 957 ilçe başkanlıkları ile Genel Merkez birimleri arasında uyumlu bir eşgüdümü, takım ruhu oluşturmayı, sandığa sahip çıkmayı ve seçmene ulaşmayı'' hedefleyen merkez, İl Başkanlıklarının kendi sınırları içinde yer alan en uç noktalara kadar ulaşarak mahalle ve köylerde seçmen örgütlenmesini tamamlaması öngörülüyor.

ÜÇ AŞAMALI PLAN


Raporda merkezin çalışmalarını üç aşamalı olarak gerçekleştirmeyi amaçladığı belirtilirken, bu plan ise şöyle açıklanıyor: ''Yapılacak bir dizi toplantının ardından CHP il ve ilçe örgütlerinin temsilcilerinin tümünü kapsayan sempozyumlar gibi etkinlikler planlanacak. Örgütlenmemizin ilk aşamasını oluşturan bu etkinliklerde; uzman desteği alınarak ülkemizin genel ekonomisi, sağlık, istihdam, eğitim, tarım, imalat sanayi, işsizlik, sosyal güvenlik, enerji, çevre, ulaşım, bölgesel eşitsizlikler ile demokratik, sosyal ve hukuk devleti, dış politika gibi konular ele alınacak.

İkinci aşamada ise partimizin propaganda sürecini seçmen tabanına taşıyacak olan mahalle/köy sorumluları ve sandık/seçmen sorumlularına yönelik olarak gerektiğinde uzman desteği de alınarak seçmen kütükleri, seçimin organizasyonu, siyaset, iletişim ve propaganda teknikleri gibi konularda bilgi verilecek.

Üçüncü aşamada ise doğrudan seçmen tabanına yönelik ilçe örgütlerinin organize edeceği yine gerektiğinde uzman desteği de alınarak geniş katılımlı seçmen tabanı büyük bilgilendirme toplantıları yapılacak.''

aaBu haber 540 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,556 µs