En Sıcak Konular

Kılıçdaroğlu: Kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz

14 Nisan 2012 18:16 tsi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın hakkını, kendilerine oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmanın CHP'nin görevi olduğunu ve kimsenin bu yoldan alıkoyamacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın hakkını, kendilerine oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmanın CHP'nin temel görevi olduğunu belirterek, ''Biz böyle öğrendik. Kul hakkı yememeyi öğrendik. İnsanlara saygı duymayı öğrendik. İnsanlarla beraber yola çıkmayı öğrendik. Onların dertlerine derman olmayı öğrendik. Bu bizim yolumuzdur. Kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi Altayçeşme Mahallesi Spor Kompleksinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, belediyelerin gençlere ve halka hizmet etmek için çalıştığını dile getirdi.
 
''Eğer bir ülke gençlerine önem veriyorsa, geleceğine önem veriyor demektir'' diyen Kılıçdaroğlu, gençlere olanak sağlanmasının da geleceğe sahip çıkılması anlamına geldiğini ifade etti.
 
Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin gençlere olanaklar sağlamak istediğini, ancak büyükşehir belediyesinin engel olduğunu savunarak, ''İstedikleri kadar engel olsunlar, hizmet etmek boynumuzun borcudur'' dedi.
 
İstanbul'daki CHP'li ilçe belediyelerin yanı sıra Antalya, İzmir ve Aydın belediyelerinin de zorluklarla karşılaştığını anlatan Kılıçdaroğlu, tüm engellere rağmen hizmetlerin arttığını söyledi.
 
Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin kültür merkezinde pek çok tiyatro gösterimi yapıldığını hatırlatarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şehir Tiyatroları'nda kısıtlama getirdiğini savundu.
 
''Bundan sonra oyunu biz belirleyeceğiz, siz değil'' denildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Hangi anlayış bu. Tipik çağ dışı anlayış. Sanatçıya müdahale edilir mi?'' diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, sanatçıya müdahale edilemeyeceğini vurgulayarak, ''Sen kimsin? Sanattan ne anlarsın sen? Ben de sanatçı değilim. Ben de bu işten anlamam. Ancak bu işten anlayan adamın verdiği karara saygı gösteririm'' şeklinde konuştu.
 
Ressam, tiyatro sanatçısı, karikatürist, heykeltıraş, köşe yazarına müdahale edilemeyeceğini de dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Ama bunların ruhu müdahale etme üzerine kurulu. 'Her şeyi ben bilirim' diyorlar. 'Her şeyi ben bilirim' diyen adam, dünyanın en cahil adamıdır'' ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu, belediyelerin yurt yapmak istediklerini de belirterek, ancak ''belediye yurt yapamaz'' denildiğini söyledi.
 
Konuşmasını yağmur altında yapan Kılıçdaroğlu, ''Yağmurun altında sizleri bekletiyorum ama ben de yağmurun altındayım. Aynı koşullardayız'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, kendisine ''Halkçı Kemal'' diye seslenenlere de şunları söyledi:
 
''Sizin hakkınızı, halkın hakkını, bize oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmak CHP'nin temel görevidir. Biz böyle öğrendik. Kul hakkı yememeyi öğrendik. İnsanlara saygı duymayı öğrendik. İnsanlarla beraber yola çıkmayı öğrendik. Onların dertlerine derman olmayı öğrendik. Bu bizim yolumuzdur. Kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz.''
 
Halkın iyiliği ve halkın çıkarları için mücadele verdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, belediyelerin halka hizmet etmeyi kendilerine görev edindiklerini kaydetti.
 
Belediyenin ek hizmet binasının açılışını da gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, gündüz bakımevinin açılışına ise katılmadı.

aa


Bu haber 603 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,196 µs