En Sıcak Konular

Senatör, Obama'ya 'aptal' dedi

8 Nisan 2012 10:52 tsi
Senatör, Obama'ya 'aptal' dedi Amerika'da Cumhuriyetçi Parti, seçimler yaklaştıkça siyasette kullandığı dili de kabalaştırmaya başladı.

Amerika'da Cumhuriyetçi Parti, seçimler yaklaştıkça siyasette kullandığı dili de kabalaştırmaya başladı. Son olarak Başkan Barack Obama'ya Cumhuriyetçi Parti'den Iowa senatörü olan Chuck Grassley, 'aptal' dedi.
 
Senatör Grassley, Obama'nın sağlık reformunu savunması üzerine Twitter hesabından Başkan için 'aptal' ifadesini kullandı. Obama, Chicago Üniversitesi'nde Yüksek Mahkeme tarafından görüşülen ve iptal edilip edilmeyeceği henüz belli olmayan sağlık reformu için, 'Bu emsalsiz, bu harika adım Kongre'de yapılan demokratik seçim sonunda elde edildi' sözleri Grassley'i çileden çıkardı.

Grassley, Obama'nın kendinden bu kadar emin ifadeleri üzerine cumartesi Twitter hesabından, 'Çevremdekiler soruyor, neden Başkan Obama'nın Yüksek Mahkemeye saldırısı karşısında sustuğumu. Çünkü Amerikan halkı bu kanun ile (sağlık reformu) aptal olduğunu (Başkan'a) gördü' ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetçi Partililer 2010 yılında yapılan Kongre seçimleri öncesi de Obama'ya yine ağır hakaretler etmişti. Cumhuriyetçi Parti'nin beyaz elitleri tarafından kurulan ve son derece hizip politikaları ile dikkat çeken Çay Partililer, Başkan'ı Hitler'e benzetip komünist olmakla itham etmişlerdi.

cihan


Bu haber 840 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,226 µs