En Sıcak Konular

Cumhurbaşkanı Gül, Paskalya Bayramı'nı kutladı

7 Nisan 2012 23:24 tsi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Hristiyan vatandaşların Paskalya heyecanını yürekten paylaştığını bildirdi. Başbakan Erdoğan da, Paskalya Yortusu sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.


Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Paskalya Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hristiyan vatandaşların ve tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı'nı kutlayan Gül, Hristiyanlığın en önemli dini bayramlarından Paskalya münasebetiyle, yüzlerce yıldır olduğu gibi bu sene de her gelenekten Hristiyan vatandaşların aileleri, komşuları ve dostlarıyla bir araya gelerek kucaklaşmalarına şahitlik edileceğini belirtti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN DA PASKALYA BAYRAMINI KUTLADI

Gül, ailevi değerlerin, kuvvetli dayanışma hislerinin ve ferdi sebatın sembolü Büyük Perhiz'i takiben müşterek bir coşkunun yaşanacağı Paskalya kutlamalarının, ayrıca Hristiyan dünyasında estireceği bayram havasıyla tüm insanlığa barış ve huzur mesajları iletilmesi için bir başka anlamlı vesile teşkil edeceğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

“Aziz milletimizin ayrılmaz bir parçası olan Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya heyecanını yürekten paylaşıyorum. Karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının en katıksız haliyle vücut bulduğu bayramlar, şüphesiz birlik ve beraberlik ruhunu da pekiştirerek yarınlara güven içinde bakmamızı sağlamaktadır.
Milletimizin içinde barındırdığı müstesna çeşitlilikler, kültür mirasımızı oluşturan en büyük zenginliğimizdir. Geçmişten geleceğe büyük bir iftiharla taşıdığımız bu zenginlik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin harcındaki asli faziletlerden biridir. Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkes bu ülkenin eşit vatandaşları, devletimizin eşit oranda sahipleridir. Kültürler ve medeniyetler beşiği Anadolu'nun birleştirici ruhundan beslenen bu anlayış, halkımızın tüm renkleriyle bir arada yaşama iradesinin en güzel tezahürüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, her gelenekten Hristiyan vatandaşlarımızın, Paskalya tatillerini ülkemizde geçiren yabancı misafirlerimizin ve tüm Hristiyan dünyasının Paskalya Bayramlarını bir kez daha tebrik ediyor, esenlik ve mutluluklar temenni ediyorum.”

Bu haber 635 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,334 µs