En Sıcak Konular

Bozdağ, yarın Somali'ye gidecek

4 Mart 2012 12:12 tsi
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türk Hava Yollarının (THY) başkent Mogadişu'ya gerçekleştireceği ilk seferle yarın Somali'ye gidecek.

Bozdağ'ın basın müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Somali'ye yardım kampanyalarının koordinasyonundan sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın, Somali'ye yeni bir ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.

THY'nin başkent Mogadişu'ya ilk uçuşu dolayısıyla Bozdağ'ın Somali'ye gideceği ifade edilen açıklamada, Türkiye'nin Mogadişu Büyükelçiliğinin yeniden açıldığı, THY'nin Mogadişu uçuşlarını başlatması ile de Türkiye-Somali ilişkilerinde yeni bir dönem başlayacağı kaydedildi.

Açıklamaya göre, yarın saat 23.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek törenle THY'nin Mogadişu uçuşlarını başlatacak Bozdağ'ın katılımıyla, 6 Mart Salı günü Mogadişu Havaalanı'nda da ilk uçuş dolayısıyla tören yapılacak.

TİKA tarafından yapılan bazı tesisler ile Seyitka kampındaki çeşme açılış törenine katılacak olan Bozdağ, ''Yeryüzü Doktorları'' tarafından Mogadişu'da inşa ettirilen Şifa Hastanesinin, ''Kimse Yok Mu Derneği''nin kurduğu pazar yeri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Mogadişu hizmet binası ile çeşmesinin açılışlarını da gerçekleştirecek.

Somali hükümet yetkilileri ile de bir araya gelecek olan Bozdağ, temaslarının ardından 6 Mart Salı günü Türkiye'ye dönecek.

Ziyareti sırasında Bozdağ'a, TİKA Başkanı Serdar Çam, Acil Durum ve Afet Yönetimi Başkanı Fuat Oktay ile THY Genel Müdürü Temel Kotil, bazı kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu eşlik edecek.

aa

Bu haber 604 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,604 µs