En Sıcak Konular

Zeybek: Atatürk, partimizin kurucularındandır

26 Şubat 2012 16:54 tsi
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''Partimizin Kurucu Genel Başkanı Celal Bayar olmakla birlikte, gerçek kurucusu Kemal Atatürk'tür. Bu gerçek çok defa gözden kaçırılmıştır'' dedi.

Zeybek, partisinin Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının son yılında Celal Bayar'ı başbakan yaptığını söyledi.

Atatürk döneminin ekonomik başarılarının mimarının da Celal Bayar olduğunu ifade eden Zeybek, ''Partimizin Kurucu Genel Başkanı Celal Bayar olmakla birlikte, partimizin gerçek kurucusu Kemal Atatürk'tür. Bu gerçek çok defa gözden kaçırılmıştır. Adnan Menderes'i keşfedip, onu siyasi hayata kazandıran kişi de Atatürk'tür. Bizim partimiz Atatürk'ün doğru anlaşılmasına dayalı bir siyasi partidir'' dedi.

Mevcut iktidarın ''bir satranç oyunuyla iktidara getirildiğini'' öne süren Zeybek, iktidarın ''Atatürk'ün demokrasi hedefine aykırı icraat yaptığını, tek parti yönetimine doğru bir gidiş olduğunu'' savundu.

Terör konusuna da değinen Zeybek, terör meselesinin Türkiye'nin önemli sorunlarından biri olmaya devam ettiğini söyledi.

Partisinin cumhuriyete ve Atatürk'e sonuna kadar bağlı olduğunu ifade eden Zeybek, ''Bismillah diye başladık, Atatürk diye devam ederiz, biz buyuz işte. Bu ülkede ne yapılmışsa demokrat hareketin eseridir. Bizim yaptıklarımızı sata sata bitiremediler, 'miras yedi' gibi. İnşallah biz geleceğiz bunları önleyeceğiz. Ayakta duracağız, direneceğiz'' diye konuştu.

aaBu haber 649 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,688 µs