En Sıcak Konular

Hedef pazar yeri: 43 ölü

23 Şubat 2012 10:53 tsi
Irak'ın çeşitli noktalarında bomba yüklü araçlar ve yola yerleştirilen bombalarla düzenlenen saldırılarda en az 43 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yetkililer, güne bombalı saldırılarla başlayan Bağdat'ta ölü sayısının 32'ye yükseldiğini ve yaklaşık 100 kişinin yaralandığını belirtti.

Irak'ta ilk saldırıların hedefi olan Bağdat'ta, Şiilerinyoğun olarak yaşadığı Kerrada, Kazımiye ve Mansur semtlerinde bomba yüklü araçlarla intihar saldırıları düzenlendiği belirtildi. Ayrıca, Bağdat'ın güney batısındaki Seydiye semti ile güneydeki Ebu Dşir semtinde de yola yerleştirilen bombalarla saldırılar yapıldığı ifade edildi.

SARRAFİYE'DE HEDEF POLİSLER

Bağdat'ın kuzeyinde Kazımiye bölgesi ile Veziriye semtini birbirine bağlayan Sarrafiye köprüsü yakınında bir polis kontrol noktasına düzenlenen saldırıda altı polisin öldüğü ve üç polisin yaralandığı dile getirildi.

Kerkük şehrinde park halindeki bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırıda ise iki kişi ölürken, 12 kişi de yaralandı.

Bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda, Tikrit şehrinde de beş kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Biji şehrinde ise bir kişi hayatını kaybetti, dört kişi yaralandı.

Salahaddin'e bağlı Duceyl bölgesinde düzenlenen saldırıda ise çok sayıda kişi yaralandı. Tuzhurmatu'da da bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇLAR

Bağdat'ın kuzey doğusundaki Diyala ilinin merkezi Bakuba şehrinde de park halinde bomba yüklü iki araçla saldırı düzenlendiği, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Babil ilinde bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırıda ise ilk belirlemelere göre üç kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Iraklı yetkililer, saldırıların düzenlendiği yerlerden sağlıklı bilgi gelmediği için ölü ve yaralı sayısı hakkında ellerinde net rakamların olmadığını, saldırılarının şiddetinden dolayı ölü sayısının şu ana kadar açıklanan rakamların çok üzerinde olabileceğini dile getirdi.

Kaynak: AA

Bu haber 481 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,367 µs