En Sıcak Konular

CHP kurultayında izleyiciye yasak yok

20 Şubat 2012 23:02 tsi
CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler, ikinci kurultaya izleyici alınmaması gibi bir durumun olmadığını söyledi.CHP Sözcüsü Güler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK'nın çalışmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Güler MYK'da CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Başbakan'a verilen özel çete yetkisini AYM'ne götürüp, götürmeme, Dink cinayetiyle ilgili DDK raporu, kurultay hazırlıkları, tüzük değişikliği ve Başbakan Erdoğan'ın sözlerini görüştüklerini bildirdi.

Açıklamanın ardından basın mensuplarının kurultayla ilgili sorularını cevaplayan Güler, ikinci kurultaya basın mensubu, izleyici alınmaması gibi bir kararları bulunmadığını bildirdi. Güler, böyle bir yasaklamalarının bulunmadığını kaydetti. Muhaliflerin ilk kurultaya katılmayın yönünde delegelere baskı yaptığı ile ilgili soruya Güler, "Bu tür haberler bize de geldi. Bunların gerçek olabileceğine ihtimal vermiyoruz. Çünkü şu ya da bu maddesi değil, tüzüğün tüm maddelerinin gözden geçirildiği, hepimizin özlediği değişiklikleri yapmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla bu sürece tüm üyelerimiz katkı vermek isteyeceklerdir." dedi.

Vekillerden gelen eleştiriler sonrasında Genel Merkezin tüzük taslağında herhangi bir maddede değişiklik yapıp yapmadığı ile ilgili soruya Güler, "Epeyce öneriler vardı. Bunların hepsini daha önce size kendim duyurmuştum. Tüzük Hazırlık Komisyonumuz var demiştim merkezde 8 kişi ve 81'de illerden gelenler. Bu 8 kişilik tüzük komisyonu bütün bu görüşmelerde notlarını aldılar. Ve doğrusu dikkate değer değişiklikler oldu taslağımızda." diye konuştu.

(CİHAN)Bu haber 548 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,547 µs