En Sıcak Konular

Almanya'dan Yunanistan'a sert uyarı!

20 Şubat 2012 14:03 tsi
Borç krizi sebebiyle iflasın eşiğine gelen ve Avrupa Birliği ve IMF'nin şartlı yardımlarını kabul etmek zorunda kalan Yunanistan'a Almanya'dan sert bir uyarı daha geldi.

Yunanistan'a son verilecek yardım diliminde en fazla paya sahip olan Almanya'nın Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'a verdikleri yardım karşılığında bu ülkenin mali işlerinin düzeltilmesinde Alman memurların kabul edilmesini istedi.

Tagesspiegel gazetesine konuşan Schaeuble, "Uzun süredir Yunanistan'ın verimli bir vergi yönetimine kavuşturulması için Alman vergi uzmanlarını göndermek için bekliyoruz. Ancak Yunanistan yardımlarımızı reddediyor." ifadelerine yer verdi. Schaeuble, yardımı alan Yunanistan'ın Almanya'nın şartlarını da kabul etmek zorunda olduğuna dikkat çekti ve ekledi: "Borç alıyorsanız borç aldığınız kişilerin size yardım etmesine de izin vermelisiniz."Öte yandan Ekonomi Bakanı Philipp Rösler de benzer şekilde Yunanistan'ı uyardı ve Almanya'nın 'yardım şartlarını' kabul etmesini istedi. Die Welt gazetesindeki habere göre Rösler, Yunan makamlarına bu konuda yazılı bir uyarı gönderdi.Avrupa Birliği Maliye Bakanlarının bugün yapacakları toplantıda 130 milyar Euro yardım isteyen Yunanistan'a yönelik yeni paketin onaylanması bekleniyor. Ancak paket Atina yönetimine ağır şartlar dayatıyor. Cumartesi gecesi Yunan Meclisi bu şartları içeren ilave tedbirleri onaylamıştı.

Kaynak: Cihan

Bu haber 523 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,365 µs